NowościAktualnościNowy Fiat Scudo – oficjalne zdjęcia i informacje

Nowy Fiat Scudo – oficjalne zdjęcia i informacje

Włoski producent zaprezentował nowego Fiata Scudo. Ten kompaktowy van będzie dostępny z silnikami Diesla oraz napędem elektrycznym. Dowiedz się więcej o tym aucie.

W ostatnich dniach 2021 roku Fiat postanowił wszystkich nieco zaskoczyć i oficjalnie zaprezentował nowe Scudo, które ma zastąpić oferowane od 2016 roku Talento. Opisywany model bazuje na platformie, z której korzystają już z Peugeot Expert, Citroen Jumpy, Opel Vivaro oraz Toyota ProAce.

Fiat Scudo (2022)

Według zapowiedzi nowy Fiat Scudo trafi do sprzedaży na polskim rynku w drugiej połowie stycznia. Klienci zainteresowani zakupem tego kompaktowego vana będą mieli do wyboru wersję elektryczną oraz cztery jednostki wysokoprężne:

  • e (136 KM) z akumulatorem o pojemności 50 kWh lub 75 kWh
  • 1.5 MultiJet (102 KM) z 6-biegową skrzynią manualną
  • 1.5 MultiJet (120 KM) z 6-biegową skrzynią manualną
  • 2.0 MultiJet (145 KM) z 6-biegową skrzynią manualną lub 8-biegową przekładnią automatyczną
  • 2.0 MultiJet (177 KM) z 8-biegową przekładnią automatyczną

Fiat Scudo (2022)

Nowy Fiat Scudo będzie dostępny w trzech długościach nadwozia – obok standardowej (4,96 m) w ofercie znajdą się także Compact (4,61 m) oraz Maxi (5,31 m). W zależności od wybranego wariantu przestrzeń ładunkowa ma pojemność od 4,6 do 6,1 m3, a dzięki opcjonalnemu systemowi Moduwork można ją powiększyć o dodatkowe 0,5 m3 i przewozić przedmioty o długości nawet 4 m.

Fiat Scudo (2022)

Nowe Scudo z silnikami wysokoprężnymi będzie występować w trzech wersjach nadwoziowych (Furgon, Furgon Brygadowy i Platforma) oraz dwóch poziomach wyposażenia (Easy i Lounge). Odmiana elektryczna będzie ponadto oferowana w wariancie Kombi, który pomieści maksymalnie 9 osób.

Fiat Scudo (2022)

Dodatkowym atutem nowego Fiata Scudo jest bogate jak na segment aut użytkowych wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa, które obejmuje w sumie 14 różnych systemów wspomagających, w tym m.in. system wczesnego ostrzegania o przeszkodach na drodze, system ostrzegania przed kolizją czołową, automatyczny system hamowania awaryjnego, automatyczne rozpoznawanie znaków drogowych, Lane Departure Warning (ostrzeżenie o zjeżdżaniu z pasa ruchu) oraz Blind Spot Alert (ostrzeżenie o pojazdach znajdujących się w martwym polu lusterek bocznych).

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji