NowościAktualnościNowy Fiat Ulysse i Fiat Scudo – pierwsze informacje, data premiery

Nowy Fiat Ulysse i Fiat Scudo – pierwsze informacje, data premiery

Włoska marka zapowiedziała premierę dwóch nowych vanów – osobowego Ulysse oraz dostawczego Scudo. Sprawdź, co już wiadomo na ich temat.

Zapowiedź dwóch nowych modeli Fiata stanowi kolejny przejaw zacieśniania współpracy w ramach koncernu Stellantis. Osobowe Ulysse i dostawcze Scudo od strony technicznej są blisko spokrewnione z Peugeotem Traveller/Expert, Citroenem SpaceTourer/Jumpy, Oplem Zafira Life/Vivaro oraz Toyotą ProAce – wszystkie wymienione auta powstały na platformie EMP2.

Podobnie jak ich „rodzeństwo”, nowe Fiaty będą oferowane zarówno z nowoczesnymi silnikami wysokoprężnymi (120-177 KM), jak i z napędem elektrycznym (136 KM). W gamie dostawczego Scudo znajdziemy cztery wersje nadwoziowe: Kombi, Furgon, Furgon Załogowy oraz Platforma pod zabudowę. Osobowy van Ulysse będzie dostępny w trzech długościach i różnych konfiguracjach wnętrza (od 6 do 9 miejsc).

Rynkowy debiut Fiata Scudo nastąpi na przełomie 2021 i 2022 roku, natomiast sprzedaż Fiata Ulysse ruszy w pierwszym kwartale 2022 roku. Nowe modele włoskiej marki będą produkowane w zakładzie Stellantis w Hordain, niedaleko Valenciennes w północnej Francji. W tej samej fabryce w latach 1994-2002 powstawała poprzednia generacja Ulysse, a w latach 1996-2016 – wcześniejsza odsłona Scudo.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji