NowościRozrywkaNajpopularniejsze modele Fiata

Najpopularniejsze modele Fiata

Od lat największymi bestsellerami włoskiej marki są auta miejskie – 500 oraz Panda. Sprawdź pełną listę najchętniej kupowanych modeli Fiata w Europie w 2021 roku.

  • Najpopularniejsze modele Fiata w Europie w 2021 roku

Fiat to włoski producent samochodów, którego siedziba mieści się w Turynie. Firma została założona w 1899 roku przez Giovanniego Agnelliego, a jej nazwa stanowi skrót od Fabbrica Italiana Automobili Torino, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „Włoska Fabryka Samochodów w Turynie”. Pod koniec 2019 roku spółka Fiat Chrysler Automobiles połączyła się z grupą PSA, dając początek koncernowi Stellantis. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie najchętniej kupowanych modeli Fiata w Europie, a także listę samochodów nieoferowanych w naszym kraju oraz tych już nieprodukowanych.

1. 500 (160 807 szt.)

W przypadku tego modelu mowa właściwie o dwóch różnych autach. Spalinowy Fiat 500 zadebiutował na rynku 2007 roku i obecnie jest oferowany równolegle ze swoim następcą. Nowy Fiat 500e wyłącznie z napędem elektrycznym, a klienci mają do wyboru trzy wersje nadwoziowe – klasycznego hatchbacka, hatchbacka 3+1 z dodatkowymi drzwiami po prawej stronie oraz Cabrio z otwieranym, miękkim dachem.

Fiat 500e

Fiat 500e – opis wersji i cennik

2. Panda (132 227 szt.)

Fiat Panda 3. generacji jest produkowany od 2011 roku, a w 2020 roku doczekał się lekkiego odświeżenia oraz nowej wersji silnikowej – 1.0 Hybrid o mocy 70 KM. W gamie modelu szczególnie wyróżniają się atrakcyjnie stylizowana odmiana Sport oraz wariant Cross, który jest dostępny z silnikiem 0.9 TwinAir o mocy 85 KM i napędem na cztery koła.

Fiat Panda

Fiat Panda – opis wersji i cennik

3. 500X (53 421 szt.)

Fiat 500X trafił do sprzedaży w 2014 roku, a cztery lata później zadebiutowała jego zmodernizowana wersja. W ramach liftingu odświeżono wygląd nadwozia i wnętrze, a także zaktualizowano listę wyposażenia i wprowadzono nowe, turbodoładowane silniki benzynowe – trzycylindrowy 1.0 o mocy 120 KM i czterocylindrowy 1.3 o mocy 150 KM. W ubiegłym roku oferta wzbogaciła się o wersję Dolcevita z elektrycznie odsuwanym, materiałowym dachem.

Fiat 500X

Fiat 500X – opis wersji i cennik

4. Ducato (46 064 szt.)

Fiat Ducato udowadnia, że w segmencie aut użytkowych czas płynie znacznie wolniej. Aktualna, trzecia generacja tego modelu jest na rynku od 2006 roku i była już kilkukrotnie odświeżana. Ostatni lifting miał miejsce w zeszłym roku, a gama silnikowa została uzupełniona o wariant z napędem elektrycznym.

Fiat Ducato

Używany Fiat Ducato – opinie, typowe usterki

5. Tipo (38 303 szt.)

Fiat Tipo w obecnym wcieleniu został zaprezentowany w 2015 roku, a jesienią 2020 roku włoski producent pokazał auto po liftingu. W ramach modernizacji przeprojektowano przód nadwozia i wprowadzono kilka zmian we wnętrzu, a także odświeżono również gamę silnikową i zaktualizowano listę wyposażenia. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku Tipo było najczęściej kupowanym modelem Fiata w Polsce.

Fiat Tipo

Fiat Tipo – opis wersji i cennik

6. 500L (20 212 szt.)

Fiat 500L miał swoją oficjalną premierę w marcu 2012 roku podczas salonu w Genewie. Ten oryginalnie stylizowany minivan jest produkowany w Kragujevac w Serbii, a w jego gamie szczególną uwagę zwracają dwie wersje – przedłużona, 7-osobowa Living oraz uterenowiona Trekking (obecnie oferowana pod nazwą Cross).

Fiat 500L

Używany Fiat 500L – opinie, typowe usterki

7. Doblo (444 szt.)

Podobnie jak Ducato, obecna generacja Fiata Doblo także jest dobrym przykładem długowieczności w segmencie aut użytkowych – ten model jest w sprzedaży od 2010 roku. Po drodze przeszedł już jeden duży lifting (2015 rok) oraz kilka mniejszych modernizacji. W tym roku światło dzienne powinno ujrzeć nowe Doblo, korzystające z podzespołów Peugeota Rifter/Partner, Citroena Berlingo, Opla Combo Life i Toyoty ProAce City Verso.

Fiat Doblo

Używany Fiat Doblo – opinie, typowe usterki

8. Talento (354 szt.)

Ostatnia odsłona Fiata Talento bazowała na Renault Trafic 3. generacji i była oferowana w latach 2016-2021. Pod koniec ubiegłego roku włoski producent zaprezentował następców opisywanego modelu – osobowe Ulysse oraz dostawcze Scudo. Oba te auta są blisko spokrewnione z Peugeotem Traveller/Expert, Citroenem SpaceTourer/Jumpy, Oplem Zafira Life/Vivaro i Toyotą ProAce.

Fiat Talento

Nowy Fiat Scudo – następca Talento

Dane: JATO Dynamics

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji