podrobki kluczykow

W sieci nie brakuje ofert sprzedaży części do samochodów. Niektóre z nich to podróbki, które znajdują się na celowniku policjantów.

Funkcjonariusze z wydziału walki z przestępczością gospodarczą i korupcją Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że na terenie miasta sprzedawane są nieoryginalne elementy kluczyków od aut znanych marek. Z informacji wynikało również, że wymienione przedmioty znajdują się na półkach sklepu oraz sprzedawane są przez internet.

Na terenie punktu handlowego funkcjonariusze znaleźli podróbki kluczyków, pilotów oraz innych przedmiotów oznaczonych podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi firm motoryzacyjnych.

Redakcja poleca: Ile wytrzymują zamienniki? Nawet trzy razy mniej od części oryginalnych!

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 3 tysiące sztuk nielegalnego towaru. Przedstawiciele pokrzywdzonych firm oszacowali, że w przypadku, gdyby właściciel sklepu wprowadził do obrotu nielegalny towar straty producentów kluczyków mogłyby sięgnąć trzech milionów złotych. Do sprawy naruszenia przepisów z ustawy o ochronie prawo własności przemysłowej kilka osób zostało przesłuchanych w charakterze świadka.

Sprzedaż podróbek zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, a jeżeli jest to stałe źródło dochodu nawet do 5 lat więzienia. W myśl polskiego prawa odpowiedzialności karnej nie podlega osoba, która kupuje podróbkę na własny użytek. Przepisy mają na celu ukrócenie naruszeń w obrocie towarem oznaczonym zastrzeżonym znakiem handlowym. Warto wiedzieć, że konsument, który nabył towar podrobiony, a sprzedawca informował o jego oryginalności, może zwrócić produkt z żądaniem zwrotu świadczeń.

3 KOMENTARZE

  1. wy się k….. mać zajmujecie durnymi tematami a dlaczego nie eliminujecie z handlu różnej maści żarówek bez homologacji? lamp, części zawiaszenia, jest tyle podróbek które naprawdę zagrażają nie tylko kierowcom ale i przechodniom a wy tu ,,,kluczyk podrobiony,, beczycie jak barany, kto wam za to płaci??? ciule w serwisach za dorobienie kluczyka wołają 1000 zł to fajnie co???? w Renault kłamią że procedura trwa 1 miesiąc bo ściągaja dane przez satelity śmiecie zasrane

  2. a kiedy mnie zamkniecie za gwałt bo narzędzie noszę przy sobie każdego dnia !? Zamknijcie wszystkich Polaków a ciekawe kto wam da żryć bo nie liczcie na eskimosów i,dio,ci !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj