NowościAktualnościNie zapłaciłeś grzywny? Możesz być poszukiwany i trafić do więzienia!

Nie zapłaciłeś grzywny? Możesz być poszukiwany i trafić do więzienia!

Kontrola drogowa może mieć różny scenariusz. Czasem kończy się mandatem, ale weryfikacja danych kierowcy może wykazać, że jest on poszukiwany.

Każda kontrola kierowcy ma podobny przebieg – funkcjonariusze sprawdzają dane kierującego, jego uprawnienia do prowadzenia pojazdu oraz ewentualne wpisanie konkretnej osoby do rejestru poszukiwanych.

Nietypowy przebieg miała interwencja przy centrum handlowym w Gdańsku. Do strażników miejskich podszedł 40-letni mężczyzna, którego samochód był unieruchomiony przy pomocy blokady. Kierujący podczas rozmowy zaczął podważać zasadność podjętej przez strażników interwencji.

Redakcja poleca: Łamiesz przepisy? Stracisz prawo jazdy! Nowy taryfikator jest bezlitosny

– Najpierw stwierdził, że nie znajdujemy się przy podanej przez nas ulicy. Następnie, że parking powinniśmy traktować jako podziemny, że jest to teren prywatny i nie możemy podejmować tutaj żadnych działań – mówi młodszy specjalista Michał Ćwikliński.

W końcu mężczyzna postanowił zadzwonić na policję, żeby wyjaśnić całą sytuację. Na miejsce przyjechali policjanci i sprawdzili dane sprawcy wykroczenia. Gdy dowiedział się, że widnieją one w policyjnym systemie, był bardzo zaskoczony. Jak informuje nadkom. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, 40-latek był poszukiwany przez gdański sąd i miał do odbycia karę czterech dni aresztu za popełnione wykroczenie lub w ramach kary zastępczej miał wpłacić grzywnę na konto bankowe sądu. Ostatecznie mężczyzna okazał skruchę, zapłacił zaległą grzywnę i przyjął mandat za popełnione wykroczenie drogowe.

Zdjęcie główne ma charakter ilustracyjny

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji