Współpraca reklamowaNajlepsza baza do budowy kampera. Od lat lider się nie zmienia!

Najlepsza baza do budowy kampera. Od lat lider się nie zmienia!

Trendy w motoryzacji ulegają zmianom. Okazuje się jednak, że nie wszystkie. Od lat za najlepszą bazę do budowy kampera uchodzi Fiat Ducato.

Do Polski dotarła moda na kampery. Istotne dla jej skokowego wręcz rozwoju okazały się dwa czynniki. Pandemia przyczyniła się do zamknięcia wielu hoteli, pensjonatów czy nawet pól kempingowych. Posiadacze „domów na kołach” mogli jednak komfortowo podróżować, bo nie byli uwiązani do infrastruktury. Z kolei inflacja sprawiła, że wiele osób zaczęło szukać sposobu na zainwestowanie ciężko zarobionych pieniędzy. Postawienie na kampera w wielu przypadkach okazało się strzałem w dziesiątkę, bo auta tego typu systematycznie drożeją, a wciąż długie kolejki oczekujących na nowe pojazdy to znak, że popyt wciąż przewyższa podaż.Kamper na Fiacie Ducato

Jakiego kampera wybrać? Różnorodność modeli jest tak duża, że każdy będzie w stanie precyzyjnie dopasować model do własnych potrzeb. Warto zwrócić uwagę na bazę, której użyto do stworzenia kampera.

Nagroda dla DucatoCzytelnicy wiodącego niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „Promobil” uznali, że Fiat  Ducato jest „Najlepszą bazą pod kampery 2023″. Samochód z oferty marki Fiat Professional nie tylko pokonał wielu konkurentów, ale również kontynuował zwycięską passę, zdobywając prestiżowy tytuł piętnasty raz z rzędu.

Coroczny wybór czytelników niemieckiego magazynu już od ponad ćwierć wieku stanowi istotny wyznacznik trendów w dziedzinie samochodów rekreacyjnych. Prestiżowa nagroda to także potwierdzenie zaufania, jakim użytkownicy kamperów obdarzają Ducato.

Za włoskim modelem przemawia także duża różnorodność wersji. Od krótkich, idealnych do budowy zwrotnego kampervana, po samą kabinę ze szkieletem podwozia – chętnie zamawianą przez firmy budujące kampery tzw. półintegra.

Sektor pojazdów rekreacyjnych to długotrwały i strategiczny biznes – zarówno dla marki Fiat Professional, jak i jej flagowego modelu Ducato. Podstawą sukcesu tego modelu jest strategia projektowania samochodu jako platformy dla dodatków już na etapie prac nad modelem. Ducato od zawsze oferowało modułowość, właściwości jezdne jak w samochodzie osobowym i wszechstronność, cechy, którym mówiąc w skrócie, obok ciągłych innowacji, zawdzięcza swoje osiągnięcia.

Ducato do zabudowy

Od 1981 r. Ducato jest nieprzerwanie produkowane w fabryce Sevel w Val di Sangro. Samochód został wybrany już przez ponad 700 000 rodzin, jako baza dla ich kamperów, co potwierdza tym samym wiodącą pozycję modelu w naszej części świata. Aby podróżujący po całej Europie użytkownicy Ducato mogli spokojnie cieszyć się wakacjami, marka od lat oferuje bezpłatną usługę pomocy telefonicznej, dostępną w 51 krajach i 15 językach, która przeznaczona jest wyłącznie dla właścicieli samochodów kempingowych, zapewniając pomoc w przypadku awarii, ale także udzielając wszelkich potrzebnych informacji.

Wnętrze kampera na Ducato

Potwierdzeniem bardzo poważnego traktowania segmentu aut kempingowych jest stworzenie dedykowanej strony internetowej www.fiatcamper.com – wiele ciekawych informacji znajdą na niej podróżnicy, jak i producenci samochodów kempingowych. Jednym z jej najciekawszych elementów jest wirtualny salon.

Od debiutu w 1981 r. Ducato było stale ulepszane. Obecnie sprzedawany w ponad 80 krajach na całym świecie model jest nie tylko solidny i możliwy do konfigurowania na wiele sposobów, ale również wyposażony w wiele systemów ponoszących komfort i bezpieczeństwo. Klienci sektora pojazdów rekreacyjnych są szczególnie zachwyceni nową, 9-biegową, automatyczną skrzynią, która zapewnia relaksującą i przyjemną jazdę, zmniejsza spalanie, a także poprawia osiągi. Nowy diesel 2.2 jest dostępny w wariantach o rozwijających 120, 140, 160 i 180 KM. Tak szerokie spektrum ułatwia dobranie wersji do preferencji klienta, masy kampera czy typu tras, które przyjdzie nim pokonywać.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji