NowościAktualnościJeden model do wielu zadań, czyli zabudowy dla Fiata Ducato

Jeden model do wielu zadań, czyli zabudowy dla Fiata Ducato

Ducato od lat pozostaje jednym z najbardziej cenionych i najchętniej kupowanych aut dostawczych w Europie. Na sukces Fiata pracują nie tylko funkcjonalność i solidność, ale też wszechstronność, zapewniana przez różne zabudowy.

Samochód użytkowy to narzędzie kupowane z myślą o ciężkiej, codziennej pracy. Lista potencjalnych zadań dla tego typu pojazdu jest bardzo długa i wyznaczana przez profile działalności poszczególnych przedsiębiorców. Wielu z nich jest skupiony tylko na konkretnych usługach i ma wynikające z nich potrzeby. Z tego powodu firmy nierzadko decydują się na zakup pojazdów dostawczych ze specjalistycznymi zabudowami. W przypadku Fiata Ducato dostępnych jest przeszło 10 000 różnych kombinacji i wersji. Obecnie oferowany diesel 2.2 MultiJet spełnia najostrzejsze normy emisji spalin, a rozwija 120, 140, 160 lub 180 KM. Konfigurując samochód nabywca może dobrać z listy opcji także różne systemy wsparcia kierowcy.
Ducato w wersji do zabudowy

Włoska marka oferuje zarówno Ducato z zabudowami opracowanymi przez Fiat Professional, jak i realizowanymi przez firmy zewnętrzne. Dla klientów o bardzo specyficznych potrzebach dostępne są tzw. bazy do zabudowy, czyli kabiny (pojedyncza lub podwójna) z odsłoniętą ramą lub platformą, na której nabywca może osadzić interesujący go osprzęt. Fiat ma w ofercie także wersję Baza Ambulans, zaprojektowaną i skonfigurowaną pod kątem budowy pojazdów dla służb ratowniczych.

Fiat Ducato w wersji ambulans

Zabudowy Fiat Professional to furgon z zabudową brygadową, kabina ze skrzynią wyposażoną w uchylne burty, a także 1- lub 3-stronna wywrotka. Wszystkie warianty zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez Fiat Professional oraz objęte gwarancją firmy.

Fiat Ducato z platformą

Firmy zewnętrzne w oparciu o Fiata Ducato tworzą samochody dostawcze m.in. z kontenerem, lawetą do transportu pojazdów, z modułowymi regałami i rozwiązaniami do przechowywania narzędzi i części zapasowych – niezbędnymi w mobilnym warsztacie czy kuchnią, dzięki której Ducato staje się food truckiem.

Zabudowy dla Fiata DucatoOdpowiednio skonfigurowane Ducato może stać się w pełni wyposażonym ambulansem czy pojazdem opancerzonym do przewozu pieniędzy lub innych kosztowności. Firmy zewnętrzne realizują też zabudowy typu izoterma (do przewozu towarów w kontrolowanej temperaturze) i chłodnia (do przewozu towarów i mrożonek w ujemnych temperaturach) oraz do przewozu certyfikowanych wyrobów medycznych.

Fiat Ducato w wersji do zabudowy

Nie można również zapominać, że Fiat Ducato w wersji do zabudowy jest punktem wyjścia do budowy wielu kamperów. Czytelnicy niemieckiego specjalistycznego magazynu „Promobil” już 14 razy z rzędu uznali Ducato za „Najlepszą bazę pod kampery”. Popularność nie kończy się na głosach czytelników. Fiat podał, że w ciągu nieco ponad 10 lat aż 700 000 rodzin z całej Europy wybrało swój samochód kempingowy, który został zbudowany w oparciu o Ducato.

***
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji