Tesla Model X

Od 1 stycznia 2020 roku właściciele Tesli Model X, S i 3 będą musieli zapłacić za dostęp do niektórych funkcji online. Dowiedz się więcej na ten temat.

Do tej pory użytkownicy Tesli mogli bez ograniczeń korzystać z nawigacji ze zdjęciami satelitarnymi i podglądem ruchu drogowego na żywo, przeglądarki internetowej, streamingu filmów i muzyki (m.in. Netflix, Spotify) oraz karaoke. Od 1 stycznia 2020 r. to się zmieni.

Właściciele Tesli Model X, S i 3, kupionych po 1 lipca 2018 r., za dostęp do większości tych funkcji będą musieli zapłacić 9,99 dolarów miesięcznie. Bez dodatkowych opłat będzie można używać jedynie nawigacji, która nie wyświetli informacji o korkach, ale uwzględni opóźnienia przy wyznaczaniu trasy. Amerykański producent zastrzegł przy tym, że ważne aktualizacje systemu (związane z bezpieczeństwem) nadal będą odbywać się bezpłatnie za pośrednictwem wbudowanego modułu GSM.

Jeśli użytkownik Tesli nie opłaci abonamentu, będzie mógł korzystać z niektórych usług (przeglądarka internetowa, streaming muzyki i wideo, karaoke) po podłączeniu auta do WiFi. Jednak w takim przypadku właściciel będzie uzależniony od limitu transferu danych określonego przez operatora sieci. Natomiast skorzystanie z oferty Tesli pozwoli nadal cieszyć się wszystkimi funkcjami bez ograniczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj