Jak usnac FB i IG

Meta, czyli firma odpowiedzialna za Facebooka i Instagrama prawie na pewno przechowuje wasz numer telefonu. Oto, jak na stałe usunąć swój numer telefonu z bazy FB i IG.

Wydaje się wam, że udało się uniknąć powiązania waszego telefonu z kontem FB? Nigdy nie podawaliście na Facebooku czy Instagramie tych danych, więc jesteście przekonani, że wasz numer telefonu jest anonimowy?

Otóż zdecydowanie się mylicie! To, że wy nie podaliście Facebookowi tych danych, nie znaczy wcale, że ktoś z waszych znajomych nie udostępnił Facebookowi swojej skrzynki kontaktowej. A takie udostępnienie kontaktów z telefonu pozwala systemowi szybko powiązać dane dotyczące waszego konta z numerem telefonu.

Po co Facebookowi nasz numer telefonu? Jakie dane zbiera Facebook, Instagram i Messenger?

Facebook umożliwia jednak usunięcie takich wrażliwych danych ze swojego systemu, jednak nie bardzo chce się tym chwalić. Dlaczego? To chyba dosyć oczywiste, firmie Meta (odpowiedzialnej za zarządzenie Facebookiem i Instagramem) zależy, by przechowywać i analizować jak najwięcej naszych danych. Dzięki temu mogą lepiej personalizować nasze potrzeby i wykorzystywać je chociażby do profilowania kampanii reklamowych.

Oczywiście, dane dotyczące numeru telefonu, to tylko kropla w morzu tego, co wie o nas ten system. Serwery Facebooka przechowują o nas tysiące danych , można się tylko się tylko domyśleć co jest zbierane. Na pewno płeć, zainteresowania, wiek, to w co klikamy najczęściej, czas interakcji z poszczególnymi treściami.

Jak prosto i szybko usunąć swoje dane z Facebooka, Messengera i Instagrama?

Usunięcie danych dotyczących numeru telefonu z Facebooka i Instagrama nie jest trudne. Musimy jednak mieć ze sobą telefon, którego numer chcemy usunąć – zostanie na niego wysłany za pomocą SMS kod weryfikacyjny. Jak twierdzi Facebook, usunięcie numeru telefonu jest trwałe i dodatkowo zabezpiecza przed zindeksowaniem tego numeru w przyszłości.

Aby usunąć swój numer telefonu z Facebooka i Instagrama, kliknij w link Narzędzia do usuwania danych Meta.

Następnie należy postępować według pojawiających się instrukcji. Pierwszym krokiem jest podanie swojego numeru (tego który ma zostać usunięty) w celu weryfikacji. Na ten numer po chwili przyjdzie kod SMS.

Narzędzie do usuwania danych kontaktowych
Za pomocą tego narzędzia usuniecie swoje dane kontaktowe z serwisów Facebook, Instagram, Messenger.

Usunięcie numeru stacjonarnego i adresu email

Narzędzie to umożliwia także usunąć nasze dane dotyczące adresu e-mail i oraz numeru telefonu stacjonarnego. Z menu na podanej wcześniej stronie wystarczy wybrać po prostu inne opcje – te dotyczące adresu email lub numeru telefonu stacjonarnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj