PoradyPoradyWystarczy podać numer auta. Dostaniesz SMS o wystawionym mandacie!

Wystarczy podać numer auta. Dostaniesz SMS o wystawionym mandacie!

Coraz większą liczbę spraw można załatwić przez internet. Zaczęło dotyczyć to także mandatów. Wystarczy dokonać rejestracji w systemie, podając numer pojazdu oraz telefonu, by dostawać powiadomienia o ewentualnych karach.

Ostatnie lata przebiegły pod znakiem szybko rosnącej liczby spraw, które można załatwić przez internet. Przekonały się do tego nawet urzędy, dla których przejście na cyfrowy tryb postępowania oznacza chociażby brak konieczności wysyłania korespondencji.

Gdyński Zarząd Dróg i Zieleni uznał, że w ten sposób warto obsługiwać wezwania za brak wniesionych opłat w strefie płatnego parkowania. Wpisując numer rejestracyjny, można sprawdzić, czy trzeba uregulować opłatę dodatkową. Można to zrobić na stronie https://zawiadomienie.zdiz.gdynia.pl/powiadomienie-sms.php.

Jak otrzymać SMS z informacją o karze za parkowanie?

Na tej stronie można także dokonać procesu rejestracji w systemie. Kierowca, który poda numer rejestracyjny pojazdu oraz swój numer telefonu, otrzyma powiadomienie o nałożeniu opłaty dodatkowej za nieopłacony postój w strefie płatnego parkowania lub śródmiejskiej strefie płatnego parkowania w Gdyni.

To nie tylko przyspiesza obsługę całej sprawy i pozwala na szybkie opłacenie zaległości. Nie każdy użytkownik samochodu jest jego właścicielem, a listowne informacje trafiały właśnie do właściciela. Największy problem pojawiał się, gdy była nim firma leasingowa, wypożyczalnia czy inna instytucja, która za przekazanie danych kierowcy czy przesłanie mu korespondencji, naliczała sobie umowną opłatę dodatkową w wysokości kilkudziesięciu złotych.

Redakcja poleca: Mandat za brak biletu parkingowego. Lepiej nie ignoruj opłaty za parkowanie

Gdyńscy drogowcy wykonali jednak nie tylko ukłon w stronę kierowców naruszających regulaminy strefy płatnego parkowania. Kto dokona rejestracji, a ma abonament na parkowanie wydany przez ZDiZ w Gdyni, otrzyma SMS-owe powiadomienie na 10 dni przed jego końcem.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji