NowościAktualnościUżytkowanie auta dla wielu kierowców będzie droższe. Będą płacili każdego dnia!

Użytkowanie auta dla wielu kierowców będzie droższe. Będą płacili każdego dnia!

Jazda samochodem staje się coraz kosztowniejszą przyjemnością. W wielu polskich miastach systematycznie powiększane są strefy płatnego parkowania. Do takiego kroku właśnie przymierza się Warszawa. Prace są na ostatnim etapie.

Liczba aut jeżdżących po polskich drogach stale rośnie. Jednym ze sposobem trzymania jej w ryzach na obszarze miast są strefy płatnego parkowania. Zameldowani i płacący podatki w danym mieście mieszkańcy zwykle mogą liczyć na znaczące ulgi czy roczne abonamenty. I taki argument podnosi warszawski zarząd dróg miejskich. Twierdzi, że strefa płatnego parkowania ma przede wszystkim chronić potrzeby parkingowe lokalnej społeczności, a w drugiej kolejności ma pozwalać na odpłatne parkowanie dojeżdżającym spoza dzielnicy. Właśnie odpłatność ma wpływ na ograniczenie zainteresowania parkowaniem wśród przyjezdnych, zwiększając tym samym szanse na znalezienie miejsca parkingowego mieszkańcom z najbliższej okolicy.

Strefa Platnego Parkowania Warszawa - mapaObszerna już stołeczna strefa płatnego parkowania może wkrótce objąć Mokotów. Pierwsze konsultacje odbyłby się pod koniec 2021 roku. Dotyczyły części Dolnego i Górnego Mokotowa i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Strefa została wprowadzona na Mokotowie na początku 2023 r. Teraz zarząd dróg miejskich chciał poznać opinie osób, które mieszkają lub pracują w części Mokotowa, która jest ograniczona ulicami: Żwirki i Wigury od zachodu; Woronicza, Domaniewską i Idzikowskiego od południa; Czerniakowską od wschodu oraz Gagarina, Różaną i Kulskiego od północy. Konsultacje społeczne trwały od 15 listopada do 15 grudnia 2023 r.

Powiekszenie strefy platnego parkowania w Warszawie W ich trakcie mieszkańcy i mieszkanki mogli zapoznać się z koncepcją zmian organizacji ruchu i parkowania na kolejnych obszarach Mokotowa oraz zgłosić do niej uwagi. Mogli również poznać wyniki pomiarów zapełnienia miejsc postojowych i ich rotacji.

Warto wiedzieć: Mandat za brak biletu parkingowego. Lepiej nie ignoruj opłaty za parkowanie

Ewentualne prace są już na ostatniej prostej. Decyzję o zmianach granic strefy płatnego parkowania podejmują radni m.st. Warszawy. Zanim dojdzie do głosowania, zarząd dróg miejskich przygotuje analizy i projekty niezbędne do podjęcia decyzji. Wspomniane projekty organizacji ruchu na ulicach objętych strefą płatnego parkowania są dostępne na stronie ZDM, przy czym nie są one jeszcze zatwierdzone i ostateczne.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji