Zdjecie z fotoradaru - cennik, ile punktow, termin

Odpowiadająca za krajową sieć fotoradarów ITD zapowiada duże inwestycje w nowoczesny sprzęt kontrolny. Będzie on dokumentował różne wykroczenia – nawet nieprawidłowe pokonywanie przejazdów kolejowych.

Polskie drogi należą do najniebezpieczniejszych w Europie. Jednym z pomysłów na zredukowanie liczby wypadków ma być rozbudowa sieci fotoradarów i kamer rejestrujących wykroczenia. Jesienią 2020 r. na polskich drogach ma stanąć 26 nowych fotoradarów. Plany zakładają rozmieszczenie ich w punktach, gdzie często dochodzi do tragicznych wypadków drogowych. Samorządy przesłały do GITD ponad 2,5 tys. wniosków o ulokowanie sprzętu.

Odcinkowy pomiar prędkości - lokalizacje
Mapa z miejscami odcinkowych pomiarów prędkości w Polsce.

Ponadto planowany jest zakup 39 systemów do odcinkowego pomiaru średniej prędkości, 30 kamer rejestrujących wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle, 11 pojazdów z przenośnymi urządzeniami rejestrującymi oraz – co jest zupełną nowością – pięć rejestratorów nieprawidłowego pokonywania przejazdów kolejowych

Redakcja poleca: Odcinkowy pomiar prędkości – LOKALIZACJE

Kierownictwo ITD potwierdziło, że w przyszłym roku inspektorzy otrzymają 64 specjalistyczne radiowozy. Każdy z nich będzie wyposażony w wagi samochodowe, sonometr, dymomierz, przymiary i tester diagnostyczny EOBD.

Tak bogato wyposażone vany mają pomóc w wyeliminowaniu z ruchu niesprawnych technicznie samochody – w tym z usterkami w układach hamulcowych i kierowniczych. Dodatkowo funkcjonariusze przejdą szkolenia pozwalające zwiększyć efektywność kontroli drogowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj