NowościAktualnościNowa kamera postrachem kierowców. Wystawia mandat za mandatem

Nowa kamera postrachem kierowców. Wystawia mandat za mandatem

Kierowców mocno zaskoczyło pojawienie się nowej kamery rejestrującej przejazd na czerwonym świetle. Gdzie trzeba uważać, by nie dostać mandatu?

Na kierowców nieustannie czyhają urządzenia weryfikujące przestrzeganie przepisów drogowych. Oprócz fotoradarów i odcinkowych pomiarów prędkości muszą jeszcze uważać na rejestratory przejazdu na czerwonym świetle. Te kamery bywają „groźne” z uwagi na fakt, że ich obecność nie jest w żaden sposób oznakowana i kierowca o wystawionym mandacie dowiaduje się dopiero wtedy, gdy otrzyma go w listownie. Kamer rejestrujących przejazd na czerwonym świetle niestety nie brakuje: w ubiegłym roku było ich łącznie 30, a systematycznie przybywa nowych urządzeń. Jedno niedawno pojawiło się w Łodzi i już zdołało „natrzaskać” mandatów. Gdzie trzeba uważać na nową kamerę?

Rejestrator przejazdu na czerwonym świetle (Łódź). Gdzie jest?

Jak donoszą lokalne media w Łodzi, rejestrator przejazdu na czerwonym świetle pojawił się na skrzyżowaniu ul. Drewnowskiej i al. Włókniarzy, czyli na jednej z miejskich arterii stanowiących fragment drogi krajowej nr 91. Jest to tym samym pierwsze tego typu urządzenie w Łodzi, dlatego też nie dziwi fakt, że posypały się już pierwsze mandaty za przejazd na czerwonym świetle – a wynoszą teraz 500 zł i skutkują nałożeniem aż 15 punktów karnych. Na dokładniejsze dane odnośnie wystawionych mandatów trzeba będzie poczekać około miesiąca.

Kamery rejestrujące przejazd na czerwonym świetle. Będą kolejne w Łodzi!

Mieszkańcy Łodzi muszą się jednak nastawić, że kamer rejestrujących przejazd na czerwonym świetle w mieście będzie więcej. Rejestratory pojawiły się już w innej lokalizacji – na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Obywatelskiej, ale jeszcze nie łapią kierowców. Władze miasta planują jeszcze zamontować te urządzenia na dwóch łódzkich rondach – na rondzie Biłyka (stanowiącego skrzyżowanie ul. Zgierskiej, al. Sikorskiego i al. Włókniarzy) oraz na rondzie Inwalidów (czyli skrzyżowaniu ul. Rokicińskiej i ul Puszkina).

Na terenie województwa łódzkiego już od jakiegoś czasu działają inne kamery wystawiające mandaty za przejazd na czerwonym świetle. Rejestratory spotkamy chociażby w Zgierzu (na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i ul. Długiej) i w Piotrkowie Trybunalskim (skrzyżowanie al. Sikorskiego i al. Concordii).

Redakcja poleca:

Więcej na temat mandatu za przejazd na czerwonym świetle

Jak nie dostać mandatu za przejazd na czerwonym świetle?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

19 KOMENTARZE

 1. brawo Łodzianie znowu zostaliście olani pprzezwładze i wbrew waszej woli macie prezent.
  Najwyraźniej wasze zdanie władza ma w du….

 2. Do tych kamer powinien być również czasomierz do świateł żeby było wiadomo kiedy się światło zmieni wtedy można by mówić dopiero o bezpieczeństwie. Teraz to będzie stwarzać zagrożenie oraz awaryjne hamowania idiotyzm wraz z nabijaniem kasy dla urzędasów. A ogólnie ta ineligentna automatyka świateł tylko stwarza zagrożenie ponieważ nie wiadomo kiedy się zmienią, a i są skrzyżowania gdzie automatyka sprawia że światła zmieniają się co drugi raz i się czeka np. Dąbrowskiego /Tatrzańska. Lub jest taki krótki cykl że zaczym opuści się skrzyżowanie to pieszy ma już zielone. Żenada ale premię dla polityków z czegoś trzeba brać. Pozdrawiam.

 3. A kiedy w srocach przydroznych założycie kamery,sypialniach,podsłuchy przkonfersjonalach itp. Typowo pisiorsku system nastaje,gdyby boszewicy mieli dostęp do takiej techniki też by z tego korzystali

 4. Znając życie, żółte swiatlo na tym skrzyżowaniu ,świeci się 2 sec . Wszystko po to aby uwalić kierowcę!!. Lepiej niech swiatla czasowe zamontują!!! To będzie dużo bezpieczniej

 5. Przejeżdżam tam codziennie rano i za każdym razem na jednej zmianie świateł najmniej pięć samochodów przejeżdża na czerwonym świetle. Żniwa w pełni.

 6. Niestety mój komentarz został usunięty. Ponieważ dla mnie ok jeśli do kamer będą czasówki jak w Zduńskiej Woli np. Wtedy kierowca zawodowy jest w stanie się dostosować, a na chwilę obecną ta inteligentna automatyka świateł działa jak rządy w Polsce (lecą tylko na kasę)

 7. straszne okradanie kierowców ,zamiast zainstalować licznik ile czasu zostało do zmiany światła to wolą zainstalować kamerę ,mówię to jak kierowca tira który nie raz przewalił na późnym pomarańczowym ale tylko z tego powodu żeby nie rozwalić towaru na pace z powodu ostrego hamowania bo takie hamowanie nawet przy prędkości rzędu 40 km h w mieście może pozrywać pasy zabezpieczające ładunek ale tempe pały nie mają o tym zielonego pojęcia tylko wolą walić mandat,a jakby były światła z licznikami czasu to już z daleka widać ile jeszcze czasu zostało do zmiany

 8. Może zacznijcie od tego co poprawia jakość i bezpieczeństwo? Kamery za setki tysięcy złotych da się zamontować, ale zegarów odliczających czas do zmiany świateł kilkaset złotych nie da się zrobić. Ciekawe dlaczego? Może przez to, że kierowcy jeżdżą bezpieczniej, ruch jest płynniejszy i nie ma jak wystawiać mandatów?
  Urzędnicy działają niczym okupant-zaborca, którego celem jest szykanowanie ludzi na podbitych terytoriach.

 9. W żerowaniu na kierowcach te sprzedajne k…. z rządu/gmin/i innych są mistrzami. Żeby 10% tej kreatywności była wykorzystana na poprawę jakości życia społeczeństwa to byłoby u nas jak w Szwajcarii.

 10. Uważam że oprócz takich fotoradarów należy zamontować sekundniki pokazujące jak długo pali się sygnał. Oraz
  to co widzę w Austrii migające zielone światło informujące kierujących o zmianie na żółte światło. To nie są duże wydatki, ale zmniejszyła by się ilość mandatów. A to decydentów nie interesuje?

 11. Zawsze to samo karać i karać w Polsce tylko kij występuje a gdzie marchewka. Są takie miasta jak : Płock, Sochaczew, Kraków i jeszcze pewnie parę się znajdzie gdzie są liczniki na sygnalizatorach . Ale zmiany na górze spowodują powrót dawnych praktyk że straż miejska ustawi fotoradar w koszach na śmieci,i oczywiście na długiej prostej a nie pod szkołą .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji