NowościAktualnościNowa kamera postrachem kierowców. Wystawia mandat za mandatem

Nowa kamera postrachem kierowców. Wystawia mandat za mandatem

Kierowców mocno zaskoczyło pojawienie się nowej kamery rejestrującej przejazd na czerwonym świetle. Gdzie trzeba uważać, by nie dostać mandatu?

Na kierowców nieustannie czyhają urządzenia weryfikujące przestrzeganie przepisów drogowych. Oprócz fotoradarów i odcinkowych pomiarów prędkości muszą jeszcze uważać na rejestratory przejazdu na czerwonym świetle. Te kamery bywają „groźne” z uwagi na fakt, że ich obecność nie jest w żaden sposób oznakowana i kierowca o wystawionym mandacie dowiaduje się dopiero wtedy, gdy otrzyma go w listownie. Kamer rejestrujących przejazd na czerwonym świetle niestety nie brakuje: w ubiegłym roku było ich łącznie 30, a systematycznie przybywa nowych urządzeń. Jedno niedawno pojawiło się w Łodzi i już zdołało „natrzaskać” mandatów. Gdzie trzeba uważać na nową kamerę?

Rejestrator przejazdu na czerwonym świetle (Łódź). Gdzie jest?

Jak donoszą lokalne media w Łodzi, rejestrator przejazdu na czerwonym świetle pojawił się na skrzyżowaniu ul. Drewnowskiej i al. Włókniarzy, czyli na jednej z miejskich arterii stanowiących fragment drogi krajowej nr 91. Jest to tym samym pierwsze tego typu urządzenie w Łodzi, dlatego też nie dziwi fakt, że posypały się już pierwsze mandaty za przejazd na czerwonym świetle – a wynoszą teraz 500 zł i skutkują nałożeniem aż 15 punktów karnych. Na dokładniejsze dane odnośnie wystawionych mandatów trzeba będzie poczekać około miesiąca.

Kamery rejestrujące przejazd na czerwonym świetle. Będą kolejne w Łodzi!

Mieszkańcy Łodzi muszą się jednak nastawić, że kamer rejestrujących przejazd na czerwonym świetle w mieście będzie więcej. Rejestratory pojawiły się już w innej lokalizacji – na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Obywatelskiej, ale jeszcze nie łapią kierowców. Władze miasta planują jeszcze zamontować te urządzenia na dwóch łódzkich rondach – na rondzie Biłyka (stanowiącego skrzyżowanie ul. Zgierskiej, al. Sikorskiego i al. Włókniarzy) oraz na rondzie Inwalidów (czyli skrzyżowaniu ul. Rokicińskiej i ul Puszkina).

Na terenie województwa łódzkiego już od jakiegoś czasu działają inne kamery wystawiające mandaty za przejazd na czerwonym świetle. Rejestratory spotkamy chociażby w Zgierzu (na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i ul. Długiej) i w Piotrkowie Trybunalskim (skrzyżowanie al. Sikorskiego i al. Concordii).

Redakcja poleca:

Więcej na temat mandatu za przejazd na czerwonym świetle

Jak nie dostać mandatu za przejazd na czerwonym świetle?

19 KOMENTARZE

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji