NowościAktualnościNowy odcinkowy pomiar prędkości na „ekspresówce”. Tędy jeździ mnóstwo aut

Nowy odcinkowy pomiar prędkości na „ekspresówce”. Tędy jeździ mnóstwo aut

Na obleganej drodze ekspresowej pojawiły się kamery odcinkowego pomiaru prędkości. Wielu kierowców z pewnością otrzyma z nich mandat. Wiemy, kiedy urządzenia zaczną działać.

Obietnice Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego właśnie nabierają realnego kształtu. Już kilka miesięcy temu zapowiadano bowiem montaż solidnej „porcji” kamer odcinkowych pomiarów prędkości na drogach w całej Polsce – w 2023 roku ma pojawić się aż 39 zestawów, czyli więcej niż liczba dotychczas użytkowanych odcinkowych pomiarów prędkości (obecnie funkcjonują 34 urządzenia). Montaż nowych kamer pierwotnie planowano na maj 2023 roku i tą obietnicę udało się zrealizować. Właśnie zainstalowano nowy odcinkowy pomiar prędkości na popularnej drodze ekspresowej doskonale znanej kierowcom podróżującym do i z Warszawy, a także kierujących się na Gdańsk czy Kraków.

Odcinkowy pomiar prędkości (S7). Gdzie go spotkamy?

Żółte kamery wraz z niezbędnym osprzętem już „zawisły” nad nowoczesną drogą ekspresową S7. Na początek padło na odcinek Warszawa-Radom, czyli prowadzący ze stolicy w kierunku południowym. Spotkają go wobec tego kierowcy udający się m.in. na wypoczynek w górach. Odcinkowy pomiar prędkości na S7 będzie działał od obwodnicy Białobrzegów (pierwsza bramownica znajduje się między węzłami Białobrzegi Północ i Białobrzegi Południe) do oddalonej o 14 kilometrów miejscowości Nowy Gózd. W środę 24 maja ukończono montaż urządzeń wraz z niezbędnym oznakowaniem. Na razie znaki są zasłonięte, bo system odcinkowego pomiaru prędkości przechodzi niezbędne testy i procedury legalizacji. Wiadomo, że drogowcy zamontowali urządzenia Unicam Velocity 3, pracujące w ramach Centralnego Automatycznego Systemu Nadzoru Nad Ruchem Drogowym CANARD.

Odcinkowy pomiar prędkości S7 01
Oznakowanie nowego odcinkowego pomiaru prędkości zostało sfinalizowane, jednak kierowcy zobaczą znaki dopiero po dopuszczeniu urządzeń do użytku.

Odcinkowy pomiar prędkości (Warszawa-Radom). Kiedy będzie działał?

Na monitorowanym odcinku drogi ekspresowej S7 będzie obowiązywało dotychczasowe ograniczenie prędkości do 120 km/h. GITD poinformował, że uruchomienie odcinkowego pomiaru prędkości na S7 szacowane jest na przełom maja i czerwca 2023 roku. O tym fakcie poinformuje kierowców drogą oficjalnego komunikatu. W niedalekiej przyszłości swoich kamer odcinkowego pomiaru prędkości doczekają się też oblegane polskie autostrady (A1, A2 i A4).

Polecamy również:

Odcinkowe pomiary prędkości – aktualna lista lokalizacji

Przybędzie odcinkowych pomiarów prędkości. Tam pojawią się nowe kamery

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji