Ford na targach SEMA 2022

Podczas tegorocznych targów SEMA w Las Vegas Ford pokazał 10 aut w unikalnych wersjach. Dowiedz się więcej na temat tych wyjątkowych samochodów.

Podczas organizowanych na początku listopada targów Specialty Equipment Market Association (SEMA) w Las Vegas producent z Detroit przygotował nie lada gratkę dla fanów tuningu, czyli 10 unikatowych modeli, które zostały zbudowane we współpracy z wiodącymi tunerami oraz producentami podzespołów. W ten właśnie sposób Ford postanowił zaprezentować szerokiej publiczności możliwości personalizacji swoich aut za pomocą oryginalnych akcesoriów oraz części Ford Performance.

„Skonstruowaliśmy samochody Forda tak, aby klienci szybko mogli je personalizować. Jest to możliwe dzięki łatwo dostępnym punktom mocowania akcesoriów. Wybór akcesoriów jest ogromny, a wszystkie projektowaliśmy już w fazie tworzenia danego modelu” – powiedział Eric Cin, dyrektor Forda ds. personalizacji pojazdów i akcesoriów. – „Współpracujemy z firmami z rynku wtórnego i udostępniamy im projekty naszych produktów. Dzięki temu klienci mogą personalizować i udoskonalać swoje samochody, które przez to stają się wyjątkowe”.

O potencjale tego segmentu rynku najlepiej świadczy fakt, że w ciągu ostatnich dwóch lat zyski Forda ze sprzedaży akcesoriów wzrosły o 40%, a 1/3 sprzedaży ma miejsce już po zakupie auta. Najczęściej modyfikowanym modelem spod znaku błękitnego owalu jest obecnie Bronco – do tej pory sprzedano ponad milion tuningowych dodatków do tego auta. Warto w tym miejscu dodać, że oryginalne akcesoria można kupić bezpośrednio u lokalnych dilerów marki lub zamówić online z dostawą pod wskazany adres. Otrzymane części można zamontować zarówno w autoryzowanym serwisie, jak również we własnym zakresie. Co więcej, akcesoria zamówione wraz z samochodem można włączyć do miesięcznej raty.

Poniżej przybliżamy 10 modeli, które zostały przedstawione przez Forda podczas tegorocznych targów SEMA. Wśród aut poddanych modyfikacjom znalazły się m.in. Bronco, Bronco Sport, Maverick i F-150 oraz Mustang Mach-E, który cieszy się dużą popularnością także na polskim rynku.

Ford Mustang Mach-E – prawdziwie wyjątkowy Mustang

 • Twórca: Dom Tucci Design (Tucci Hot Rods) / Kay Automotive Graphics
 • Wyposażenie: Shadow Black GT, akumulator o zwiększonym zasięgu

Firma Tucci Hot Rods wzięła na warsztat Forda Mustanga Mach-E w topowej odmianie GT, która dysponuje mocą 487 KM i napędem na wszystkie koła. Przygotowany przez tunera egzemplarz otrzymał potężny spojler na pokrywie bagażnika, formowane próżniowo przezroczyste osłony felg oraz przedni splitter i poszerzane błotniki wykonane w technice druku 3D. Z katalogu części Ford Accessories są m.in. nakładki na progi, emblematy na drzwiach i tylnej klapie z logo GT. Dopełnienie niepowtarzalnego stylu stanowi wyjątkowy lakier Kay Automotive.

Na desce rozdzielczej pojawiła się kamera z obiektywem o kącie widzenia 140 stopni, która także pochodzi z Ford Accessories. W kabinie znajdziemy ponadto dwa fotele Recaro, sportowe pasy bezpieczeństwa z centralnym zapięciem i ​​detale w kontrastowym kolorze. Wszystko razem udowadnia jak duże możliwości personalizacji drzemią w tym modelu.

Mustang Mach-E zbudowany przez Dom Tucci i Kay Automotive wskazuje kierunek rozwoju estetyki elektrycznego SUV-a Forda po liftingu. Modyfikacje Tucci wprowadzone w tym modelu wspierają nie tylko stylistykę, ale także osiągi.

Ford Bronco Sport – off-roadowe dziedzictwo

 • Twórca: Yakima / Hypertech
 • Wyposażenie: 2,0-litrowy silnik EcoBoost, Badlands, Velocity Blue

Ford Bronco Sport - SEMA 2022

Ford Bronco Sport autorstwa Yakima i Hypertech ma odpowiedzieć na pytanie, jak daleko z utartych szlaków może zjechać ten model. Prezentowany SUV został wyposażony w przenośny kompresor ARB, terenowy zestaw naprawczy, dodatkowe oświetlenie zewnętrzne w przednim zderzaku i na dachu oraz w osłonę pokrywy silnika Aeroskin.

Z oferty Ford Performance Parts wykorzystano m.in. oświetlenie słupka A RIGID Industries, belkę z lampami na dachu, zmodyfikowany układ wydechowy Borla, terenowy zestaw naprawczy oraz akumulator NOCO GB-70, zapewniający najwyższą wydajność w terenie.

Samochód przygotowany przez firmy Yakima i Hypertech stanowi przykład idealnego połączenia nowych technologii i terenowych możliwości. Imponujące osiągi w terenie Bronco Sport to także zasługa zastosowania części Ford Performance Parts. Namiot na dachu, zewnętrzne oświetlenie, system nagłośnienia oraz prysznic pozwalają na komfortowy udział w długich wyprawach.

Ford Bronco – wyjątkowe wsparcie dla sportów plażowych i ekstremalnych

 • Twórca: WARN Industries
 • Wyposażenie: 2,7-litrowy silnik EcoBoost, Wildtrak, Oxford White

Ford Bronco - SEMA 2022

Ford Bronco Extreme Beach, który jest dziełem firmy WARN, zapewnia możliwość pokonywania trudnego terenu, np. w drodze do łowisk znajdujących się z dala od cywilizacji, oraz pozwala przewieźć złowione ryby. Na wyposażeniu auta znalazły się m.in. rozwijana markiza, lodówka Indel B, skrzynia na wędki oraz wzmocniona oś DANA D60 z reduktorem o przełożeniu 5,38. Taka konfiguracja sprawia, że kierowcy mogą przebywać na zewnątrz całymi dniami i nocami, jednocześnie świetnie się bawiąc oraz przechowując złowione ryby w odpowiednich warunkach.

Ford Bronco – samochód serwisowy

 • Twórca: ARB
 • Wyposażenie: 2,7-litrowy silnik EcoBoost, napęd 4×4, Wildtrak, Oxford White

Ford Bronco od ARB został przygotowany jako auto serwisowe. Jego twórczy czerpali inspirację z wytrzymałych i wszechstronnych samochodów medycznych, które były używane na początku XX wieku, nadając mu przy tym nowoczesnego stylu. Wyciągarka, listwa świetlna LED na dachu, kompresor, rurowe drzwi oraz mocowanie podnośnika na drzwiach bagażnika gwarantują, że Bronco w tej odsłonie sprawdzi się w każdym terenie.

Ford Maverick – uliczna ciężarówka

 • Twórca: Grupa LEER
 • Wyposażenie: 2,5-litrowy hybrydowy zespół napędowy, napęd na przednie koła, Lariat, Carbonized Grey

Ford Maverick zaprojektowany przez firmę LEER powstał z myślą zarówno o hobbystach, jak i profesjonalistach, którzy nie chcą mieć narzuconych ograniczeń i potrzebują robić wszystko i wszędzie. Skrzynka narzędziowa i bagażnik dachowy pozwalają dodatkowo zwiększyć funkcjonalność tego kompaktowego pick-upa, a własne źródło zasilania w postaci paneli słonecznych opracowanych przez Ford Research i Advanced Engineering mogą dostarczyć prąd do wielu elektronarzędzi.

Ford F-150 Lightning – szwajcarski scyzoryk

 • Twórca: Tjin Edition / Thule
 • Wyposażenie: Akumulator o zwiększonym zasięgu, napęd na cztery koła, SuperCrew, Lariat

Ford F-150 Lightning - SEMA 2022

Ford F-150 Lightning opracowany przez Tjin Edition to wszechstronne auto, które daje kierowcy duże możliwości spędzania wolnego czasu. Funkcja ładowania akumulatora za pomocą energii słonecznej, przenośny kompresor, lodówka, siedzenia Recaro oraz akcesoria firmy Thule sprawiają, że prezentowany pick-up jest świetnym samochodem na weekendowy wypad za miasto, terenową wyprawę lub na przejażdżkę z rodziną czy przyjaciółmi. Zamontowane na „pace” elektryczne rowery Super73 zapewniają doskonałe osiągi i są stworzone dla osób, które jazdę na dwóch kółkach cenią sobie równie mocno, jak podróżowanie na czterech kołach.

Ford F-150 Lightning – samochód bezpieczeństwa

 • Twórca: Real Truck / Motor City Solutions
 • Wyposażenie: Akumulator o rozszerzonej pojemności 131 kWh, AWD, SuperCrew, XLT, Iconic Silver

Firma Real Truck przygotowała swoją wizję Forda F-150 Lightning jako samochodu bezpieczeństwa. Ten elektryczny pick-up został wyposażony w pneumatyczne zawieszenie, płyty pod koła ułatwiające wyjazd z grząskiego podłoża, fotele Recaro oraz w skrzynkę z narzędziami, kompresor i spawarkę. To sprawia, że opisywane auto poradzi sobie równie dobrze na zwykłej drodze, jak i podczas terenowego rajdu Baja. F-150 Lightning zaprojektowany przez Real Truck oraz Motor City Solutions posiada dodatkowo pokrywę Retrax skrzyni ładunkowej z systemem szyn i poprzeczkami, a podwozie chroni akcesoryjna osłona. Zwieńczeniem projektu jest inspirowana barwami Bronco Desert Racer grafika Kay Automotive.

Ford F-150 PowerBoost Hybrid – jazda terenowa bez ograniczeń

 • Twórca: BDS Suspension
 • Wyposażenie: 3,5-litrowy zespół napędowy PowerBoost Hybrid, napęd 4×4, SuperCrew, Platinum, Agate Black

Ford F-150 PowerBoost Hybrid - SEMA 2022

Stworzony przez firmę BDS Suspension Ford F-150 z napędem hybrydowym stanowi znakomite połączenie nowych technologii i osiągów w terenie. Kompresor, zestaw naprawczy WARN, apteczka i schowek na konsoli sprawiają, że ten pick-up jest przygotowany na wszystko, co może przytrafić się na szlaku. Dodatkowy atut tego egzemplarz stanowi pokładowa ładowarka Pro Power Onboard o mocy 7,2 kW.

Ford Transit – cyfrowy nomad

 • Twórca: John Pangilinan
 • Wyposażenie: 3,5-litrowy silnik EcoBoost, SRW, napęd na cztery koła, furgon z wysokim dachem i długim rozstawem osi, Abyss Grey

Ford Transit - SEMA 2022

Ford Transit Digital Nomad przedstawiony przez firmę Johna Pangilinana na nowo definiuje pojęcie mobilności. Ten dostawczy model jest wyposażony w kompresor, zestaw pomocy w terenie, wysuwaną kuchnię, lodówkę oraz rozwijaną markizę. Dzięki temu opisywany Transit Pangilinan okazuje się w pełni sprawnym samochodem terenowym, który ma na pokładzie wszystko, co niezbędne podczas długich podróży.

Ford Bronco – terenowe osiągi

 • Twórca: SEMA Businesswomen’s Network
 • Wyposażenie: 2,7-litrowy silnik EcoBoost, automatyczna skrzynia biegów, napęd 4×4, podwójna kabina, Wildtrak, Iconic Silver

Ford Bronco - SEMA 2022

Prezentowany egzemplarz został stworzony przez zespół złożony z ponad 250 kobiet z różnych środowisk i prezentujących różne umiejętności. W efekcie ich pracy powstało Bronco, które jest wytrzymałą i uniwersalną terenówką z wyciągarką WARN oraz osiami z przełożeniem 4,70, a ostatecznego szlifu temu projektowi nadali eksperci Forda. Warto zauważyć, że na bagażniku dachowym znajduje się dwuosobowy namiot Yakima, a z tyłu zamontowano podnośnik ARB.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj