Ford Evos - sylwetka

Na trwającym właśnie salonie samochodowym w Szanghaju został zaprezentowany nowy Ford Evos. Sprawdź, co już wiadomo o następcy Mondeo.

Nie tak dawno informowaliśmy, że w marcu przyszłego roku zakończy się produkcja aktualnego wcielenia Mondeo, a kierownictwo marki nie planuje dla niego bezpośredniego następcy. Nie oznacza to jednak, że Ford całkowicie wycofuje się z klasy średniej. Dziś dowiedzieliśmy się nieco więcej na temat zupełnie nowego auta, który wkrótce dołączy do rywalizacji w tym segmencie.

NASZ SKLEP

Ford Evos - przód, prezentacja w Szanghaju

Samochodem, o którym mowa, jest Ford Evos. To pierwszy model marki, który w większości został opracowany w Chinach, dlatego to właśnie podczas targów w Szanghaju miała miejsce jego światowa premiera. Podobnie jak w przypadku pokazanego niedawno Citroena C5 X, Evos nie jest typowym przedstawicielem klasy średniej, tylko crossoverem – to liftback ze zwiększonym prześwitem.

Wnętrze nowego Forda klasy średniej robi duże wrażenie. Na niemal całą szerokość kokpitu rozciągają się dwa wyświetlacze ukryte we wspólnej obudowie: 12,3-calowy zestaw wskaźników oraz 27-calowy ekran dotykowy do obsługi pokładowych multimediów. Drugi z wymienionych wyświetla obraz w rozdzielczości 4K. System inforozrywki powstał we współpracy z firmą Baidu (chińskim gigantem na rynku nowych technologii) i pozwala m.in. na zdalne aktualizacje oraz zapewnia dostęp do dodatkowych funkcji i usług, które można aktywować już po zakupie auta.

Ford Evos - wnętrze

Ford jak na razie nie zdradził jeszcze jakichkolwiek szczegółów dotyczących wymiarów czy gamy silnikowej. Tajemnicą pozostaje także data rynkowego debiutu tego modelu w Europie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj