NowościAktualnościFord Mondeo wkrótce przejdzie na emeryturę. Co z następcą?

Ford Mondeo wkrótce przejdzie na emeryturę. Co z następcą?

Dni Forda Mondeo w obecnym wydaniu są już policzone. Jego miejsce w gamie marki zastąpi nowy crossover. Dowiedz się więcej na ten temat.

Ford Mondeo 1. generacji zadebiutował w 1993 roku jako następca Sierry, a kolejne odsłony tego modelu tylko umacniały jego pozycję w klasie średniej. Jednak dziś przestaje to mieć znaczenie – z roku na rok ten segment coraz bardziej się kurczy, a na popularności zyskują auta premium oraz SUV-y. W końcu kierownictwo Forda uznało, że należy coś z tym fantem zrobić.

Jak donosi brytyjski Autocar, produkcja Mondeo zakończy się w marcu 2022 roku, a ten zasłużony dla marki model nie otrzyma bezpośredniego następcy. Zamiast niego w ofercie Forda pojawi się zupełnie nowe auto, które będzie crossoverem (ogniwem pośrednim między „zwykłym” kombi a pełnoprawnym SUV-em) i najprawdopodobniej zerwie z dotychczasowym nazewnictwem. W sieci najczęściej przewijają się dwie możliwe nazwy: Stormtrak oraz Mondeo Evos.

Dlatego jeśli nadal zastanawiacie się nad zakupem nowego Forda klasy średniej, to mając na względzie powyższe doniesienia, lepiej się pospieszyć. Czasu na decyzję nie zostało wcale tak dużo.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

2 KOMENTARZE

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji