Ford Heritage Vault

Z okazji 119. rocznicy powstania marki, Ford przygotował nie lada gratkę dla fanów motoryzacji. Ford Heritage Vault to internetowa baza zawierająca ponad 5000 archiwalnych zdjęć i prospektów. Dowiedz się więcej na ten temat.

W tym roku przypada 119. rocznica założenia koncernu Ford Motor Company i z tej okazji amerykański producent po raz pierwszy otworzył swoje archiwa. „Skarbiec Dziedzictwa Forda” (ang. Ford Heritage Vault) to internetowa baza archiwalnych materiałów ilustrujących bogatą historię firmy z Detroit. Dzięki niemu miłośnicy motoryzacji z całego świata zyskali dostęp do ponad 5000 zdjęć oraz broszur produktowych Forda i Lincolna z lat 1903-2003. A to wszystko bezpłatnie!

Ford Heritage Vault – Skarbiec Dziedzictwa Forda

„Otwieramy się w sposób, jakiego jeszcze nigdy dotąd nie robiliśmy” – powiedział Ted Ryan, kierownik ds. archiwum i dziedzictwa marki Ford. – „Nasze archiwa powstały 70 lat temu i dziś po raz pierwszy udostępniamy je publicznie. Chciałbym także podkreślić, że to dopiero pierwszy krok do tego, co przyniesie przyszłość.”

Ford Heritage Vault

Wszystkie materiały, które trafiły do tej internetowej kolekcji, były w ciągu ostatnich dwóch lat starannie selekcjonowane przez zespół archiwistów Forda. W bazie znajdziemy wiele zdjęć w wysokiej rozdzielczości, które przedstawiają nie tylko konstrukcję i funkcjonalność samochodów marek Ford i Lincoln, ale także liczne pamiątkowe fotografie będące niejako świadectwem minionych czasów. Co więcej, według zapowiedzi baza ta będzie stale rozwijana i aktualizowana.

„Uzupełniając zdjęcia pojazdów dostępne w Ford Heritage Vault, chcieliśmy zamieścić także broszury, które przybliżą klientom nasze historyczne produkty, dziedzictwo i oferowane kiedyś akcesoria” – powiedziała Ciera Casteel, archiwistka, która przygotowała materiały do „Skarbca Dziedzictwa Forda”.

Ford Heritage Vault
Dzięki zaawansowanej wyszukiwarce znalezienie interesujących nas materiałów jest bardzo proste.

Twórcy Ford Heritage Vault pamiętali również o rozwiązaniach ułatwiających dostęp do bazy osobom niewidomym i niedowidzącym. Chodzi tu o funkcje tłumaczące zdjęcia, wykresy oraz inne archiwalne materiały w taki sposób, aby były one kompatybilne z czytnikami ekranu do interpretacji stron internetowych. Ponadto użytkownicy „Skarbca Dziedzictwa Forda” mogą również poprosić także o zremasterowane wersje dodatkowych broszur.

„Te zasoby narodziły się w formie analogowej, ale ciężko pracowaliśmy, by przenieść je do świata cyfrowego” – powiedziała Casteel, która kierowała pracami nad udostępnieniem zasobów. – „Ale digitalizacja to nie wszystko. Zależało nam na tym, aby Ford Heritage Vault był dostępny dla wszystkich.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj