ElektromobilnośćAplikacje, które ułatwiają życie z elektrykiem. Warto je znać

Aplikacje, które ułatwiają życie z elektrykiem. Warto je znać

Fiat udostępnił specjalne aplikacje na smartfony, które podnoszą komfort użytkowania aut elektrycznych. Dowiedz się więcej na ten temat.

Systemy multimedialne montowane we współczesnych samochodach oferują coraz większe możliwości. Zaawansowane funkcje łączności pozwalają na m.in. bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania bez konieczności wizyty w serwisie, prowadzenie do celu z uwzględnieniem aktualnych informacji o ruchu drogowym czy zdalny dostęp do auta za pośrednictwem smartfona. Z myślą o tej ostatniej opcji Fiat przygotował dwie aplikacje, które wnoszą integrację telefonu z samochodem na wyższy poziom.

Pierwsza z nich nazywa się po prostu FIAT i jest dostępna zarówno w Google Play, jak i App Store. Ta aplikacja stanowi właściwie niezbędne narzędzie dla użytkownika nowego Fiat 500. Z jej pomocą można sprawdzić np. poziom naładowania baterii, ciśnienie w oponach czy stan licznika. Umożliwia ona także lokalizację auta i ułatwia znalezienie stacji ładowania w pobliżu, a nawet płatność za sprawą dostępu do usługi My easy Charge. Ponadto pozwala umówić wizytę w serwisie i sprawdzić historię przeglądów.

Fiat - aplikacje dla elektromobilności

Aplikacja FIAT w Google Play

Aplikacja FIAT w App Store

Druga aplikacja to Fiat Link & Drive, która przeznaczona jest dla smartfonów ze starszymi wersjami systemów Android oraz iOS. Dzięki niej komunikacja między telefonem a elektrycznym Fiatem 500 przebiega dużo sprawniej i prościej. Interfejs został zaprojektowany w taki sposób, aby nie rozpraszał uwagi kierowcy i pozwolił skupić się na prowadzeniu podczas korzystania z takich funkcji, jak odtwarzacz muzyki czy nawigacja. Za pomocą tej aplikacji można np. włączyć ulubioną piosenkę, zadzwonić do znajomego, sprawdzić przepływ energii w układzie napędowym czy też wybrać najszybszą trasę – i to wszystko bezpośrednio na ekranie smartfona.

Fiat - aplikacje dla elektromobilności

Fiat Link & Drive w Google Play

Fiat Link & Drive w App Store

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji