NowościAktualnościNowa wersja Android Auto (9.1). Aktualizacja wniesie wiele poprawek

Nowa wersja Android Auto (9.1). Aktualizacja wniesie wiele poprawek

Google systematycznie udoskonala swoją aplikację łączącą telefon z samochodem. Co oferuje najnowsza wersja Android Auto – 9.1?

Aplikacje umożliwiające zesparowanie smartfona z systemem multimedialnym auta stają się coraz popularniejsze. Z prostego powodu – można je zastosować w coraz większej liczbie nowych samochodów, w dodatku także tych z niższych półek cenowych. Kierowcy posiadający telefony z systemem operacyjnym Android korzystają z funkcji Android Auto. Za jej pośrednictwem można nie tylko wybierać i odbierać połączenia, ale też posłuchać muzyki/podcastów oraz wyświetlić Mapy Google – nawigację, do której przyzwyczaiło się bardzo wielu kierowców z uwagi na doskonałe umiejętności omijania korków.

Jakiś czas temu nad Android Auto zebrały się „czarne chmury”, bowiem Google planowało zastąpić go Trybem Samochodowym Asystenta. Tak się jednak nie stało. Mało tego, producent nieustannie modernizuje swoją aplikację i wprowadza systematyczne poprawki. Dużym echem obiło się chociażby zastąpienie pierścienia wokół przycisku odtwarzania muzyki klasycznym i bardziej funkcjonalnym paskiem. Jeszcze większą zmianą było wprowadzenie nowego interfejsu Coolwalk, dzięki któremu można podzielić ekran na nawigację i drugi panel wyświetlający inną funkcję aplikacji.

Android Auto 9.1 – czego można się spodziewać?

Zupełnie niedawno, bo pod koniec lutego 2023 r. zaktualizowano Android Auto do wersji 9.0. Google jednak nie próżnuje i po zaledwie kilku tygodniach od tej modyfikacji do dyspozycji użytkowników jest już nowa wersja 9.1. Czego się można po niej spodziewać? Sam producent nie podaje wielu informacji na ten temat, a opinie użytkowników każą sądzić, że zmiany tyczą się bardziej „wnętrzności” systemu niż kwestii wizualnych. Na pewno nie można jej utożsamiać z pojawieniem się wspomnianego interfejsu Coolwalk, ponieważ wdrażany jest on niezależnie od wersji oprogramowania – a zatem może się wyświetlać nawet na urządzeniu ze starą wersją Android Auto.

Najnowsza aktualizacja systemu najprawdopodobniej powstała w celu systematycznego usuwania błędów, z jakimi zmagają się wybrani użytkownicy aplikacji. Nie jest bowiem tajemnicą, że ogromna liczba połączeń drogą telefon-samochód tworzy całe mnóstwo defektów ograniczających funkcjonalność Android Auto. Jednym z nich jest chociażby usterka zgłaszana przez użytkowników smartfonów Samsunga, tj. wygaszanie i blokowanie ekranu telefonu po podłączeniu do Android Auto. By się samemu przekonać, najlepiej samemu pobrać najnowszą aktualizację 9.1 i sprawdzić, czy w jej ramach coś się zmieniło na plus.

Przeczytaj także:

Awaria w Android Auto. Dotyczy Map Google!

Zmiana w Android Auto. Co oznacza dla kierowców?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji