Współpraca reklamowaNiespotykane funkcje na wyciągnięcie ręki. Fiat ma na to sposób

Niespotykane funkcje na wyciągnięcie ręki. Fiat ma na to sposób

Dzięki rewelacyjnej łączności z samochodem kierowca ma dostęp do wyjątkowych opcji. Takowe znajdziemy m.in. w nowym Fiacie 500. Co oferuje to auto?

Usługi łączności systematycznie trafiają do aut, na które może sobie pozwolić szerokie spektrum kupujących. Najlepszym dowodem na to są funkcje online w nowym, elektrycznym Fiacie 500. Dzięki nim właściciel odkrywa zupełnie nową jakość obsługi samochodu: staje się przede wszystkim wygodniejsza (wiele rzeczy można zrobić z poziomu smartfona), ale i bardziej satysfakcjonująca (użytkownik otrzymuje dostęp do większej ilości informacji i nowych, niespotykanych dotąd usług). Wszystko za sprawą wyposażonego w usługi łączności systemu multimedialnego w aucie oraz kooperującej z nim aplikacji mobilnej FIAT. Zobaczmy, jakie niespodzianki oferuje ten mały, miejski samochód włoskiej marki.

My Navigation. Trasa Fiatem bez niespodzianek

Bez wątpienia przydatną na co dzień funkcją będzie My Navigation. Umożliwia błyskawiczne przesłanie celu podróży z aplikacji FIAT bezpośrednio do systemu nawigującego w aucie, który wyświetli go na przejrzystym, dotykowym ekranie. My Navigation oferuje szereg udogodnień ważnych z punktu widzenia użytkownika samochodu elektrycznego. Pokazuje dedykowane dla „elektryków” trasy, rekomenduje alternatywne drogi dojazdowe i na bieżąco informuje o znajdujących się w pobliżu stacjach ładowania aut elektrycznych. Posiada również aktualne informacje na temat natężenia ruchu, fotoradarów, warunków pogodowych i zasięgu pojazdu. Na jego podstawie usługa potrafi zidentyfikować miejsca docelowe, do których można dojechać na bieżącym poziomie naładowania baterii.

Fiat 500
Aktualna, przejrzysta nawigacja to rzecz niemal obowiązkowa we współczesnym aucie. Z My Navigation unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek w podróży.

My eCharge. Inteligentne zarządzanie ładowaniem swojego Fiata 500

Wybierający elektrycznego Fiata 500 z pewnością docenią usługę My eCharge. To nowoczesny asystent użytkownika, przekazujący wiele informacji na temat ładowania akumulatora trakcyjnego. Za jego pośrednictwem zlokalizujemy znajdujące się niedaleko ładowarki i zrealizujemy wszystkie niezbędne procedury (w tym płatność) w prosty i wygodny sposób. Funkcja współpracuje także z domową ładowarką Wallbox, oferując zdalne zarządzanie pracą urządzenia. Wśród dostępnych udogodnień jest jeszcze historia cyklów ładowań baterii auta. Użytkownik wszystko to może kontrolować z poziomu smartfona z zainstalowaną aplikacją FIAT.

Fiat 500
Dzięki opcji planowania cykli ładowania użytkownik może uzupełniać energię w aucie w najbardziej efektywny sposób.

My Car i My Remote. Steruj autem ze smartfona

Dzięki wspomnianej aplikacji otrzymujemy dostęp do kolejnego udogodnienia dla właściciela Fiata 500 – My Car. To swego rodzaju baza do podglądu aktualnych parametrów samochodu, np. ciśnienia w oponach, przebiegu i terminów przeglądów. W zanadrzu jest jeszcze opcja My Remote, za pośrednictwem której można zamykać i otwierać drzwi, włączyć i wyłączyć silnik, podejrzeć poziom naładowania akumulatora i aktualne położenie szyb (czy są zamknięte, czy otwarte), a nawet ustawić klimatyzację jeszcze przed wejściem do samochodu. Ma również wbudowanego asystenta głosowego „At-Home Digital Assistant”, pozwalającego sterować autem za pomocą głosu.

Fiat 500
Inteligentne usługi łączności dadzą właścicielowi Fiata 500 garść cennych wskazówek na temat ekojazdy i śrubowania wyników dystansu przejechanego na jednym ładowaniu.

My Assistant. Bezpieczeństwo przede wszystkim

Usługi łączności Fiata nie tylko pozytywnie wpływają na komfort użytkowania samochodu, ale i bezpieczeństwo w codziennej jeździe. Dzięki wbudowanej funkcji My Assistant błyskawicznie wezwiemy pomoc w razie wypadku – wystarczy wcisnąć przycisk nad lusterkiem wstecznym, by elektronika wykonała połączenie alarmowe. Z kolei z poziomu smartfona lub ekranu dotykowego w aucie użytkownik może wezwać pomoc drogową lub nawiązać połączenie z dedykowanym asystentem.

Polecamy także:

Dopłata do aut elektrycznych. Na ile można liczyć w przypadku Fiata 500?

Abarth 500e. Auto, które zmienia zasady gry i nie ma konkurencji

FIAT 500 III BEV RED 42kWh 118KM 1AT FWD SB156CE 03-2022

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji