Bezpłatne aplikacje FordPass oraz FordPass Pro umożliwiają zarządzanie podstawowymi funkcjami auta oraz dają wgląd do wielu informacji za pośrednictwem smartfona. Dowiedz się więcej na ten temat.

Ford udostępnił dwa darmowe programy na smartfony, które pozwalają na m.in. zdalne uruchamianie samochodu, generowanie raportów spalania czy śledzenie lokalizacji auta na mapie. Aplikacja FordPass jest przeznaczona dla prywatnych użytkowników, natomiast FordPass Pro umożliwia zarządzanie małą flotą.

Aplikacja FordPass

FordPass łączy się poprzez wbudowany w auto moduł komunikacyjny FordPass Connect, który zapewnia dostęp do szerokiego pakietu danych eksploatacyjnych oraz informacji o stanie technicznym samochodu, a także daje możliwość zdalnego sterowania kluczowymi funkcjami. Ponadto aplikacja udostępnia użytkownikowi szczegółową analizę zużycia paliwa, a miesięczne zestawienia są przedstawiane w formie czytelnych wykresów.

Na uwagę zasługuje też funkcja Moje Podróże, która rejestruje wszystkie przejechane trasy i na tej podstawie przygotowuje wskazówki dotyczące optymalizacji techniki jazdy. Co więcej, informacje na temat każdej podróży można zapisywać w dwóch kategoriach (osobiste i biznesowe), a następnie eksportować je do pliku w celu dalszej analizy. Ta funkcja, w połączeniu ze wspomnianymi raportami spalania, pozwala jeszcze dokładniej kontrolować i optymalizować koszty związane z eksploatacją samochodu.

Osoby, które często udostępniają swoje auto innym użytkownikom (np. członkom rodziny), mogą dodatkowo skorzystać z funkcji zapisu informacji na temat stylu jazdy. Wskazuje ona m.in. momenty zbyt gwałtownego przyspieszania czy zbyt szybkiego pokonywania zakrętów. W hybrydowej modelu Kuga PHEV te informacje są uzupełniane o dane dotyczące zużycia energii, ładowaniem itp.

Dzięki FordPass z poziomu smartfona możemy m.in. sprawdzić poziom paliwa, ciśnienie w oponach oraz stan licznika, zanim jeszcze wsiądziemy do samochodu. Z kolei jeśli np. zapomnimy, gdzie zaparkowaliśmy auto, aplikacja pozwoli je dokładnie zlokalizować.

Bardzo przydatną funkcją jest zdalny dostęp do zamków i możliwość ich otwierania oraz zamykania. Dzięki temu możemy w każdej chwili sprawdzić, czy auto jest zamknięte, bez konieczności schodzenia na parking. Oprócz tego, w przypadku samochodu z automatyczną skrzynią biegów, możemy również zdalnie uruchomić silnik. Jest to szczególnie istotne zimą (bo pozwoli rozgrzać wnętrze przed podróżą) oraz latem (bo umożliwi wcześniejsze schłodzenie kabiny).

Aplikacja FordPass Pro

Aplikacja FordPass Pro oferuje rozszerzoną funkcjonalność, szczególnie przydatną dla osób, które mają pod opieką kilka aut, np. w pracy. To narzędzie w prosty i wydajny sposób pozwala na monitorowanie samochodów firmowych oraz kontrolę ich stanu technicznego, przebiegu czy zużycia paliwa.

Oprócz standardowych funkcji wersja Pro umożliwia także wyświetlanie lokalizacji wszystkich śledzonych aut na jednej mapie. Dzięki temu w dowolnej chwili można sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się każdy z samochodów floty, a na koniec dnia pracy upewnić się, że wszystkie wróciły do bazy docelowej. Ponadto w aplikacji FordPass Pro funkcja zdalnego dostępu jest rozszerzona o możliwość oddzielnego sterowania zamkami w drzwiach kabiny i bagażnika.

W firmach kurierskich czy spedycyjnych przydatna może okazać się funkcja Live Traffic, która za pośrednictwem modułu FordPass Connect w czasie rzeczywistym przesyła aktualne dane o ruchu drogowym wprost do systemu nawigacji w aucie. Aplikacja FordPass Pro może także powiadomić głównego użytkownika o awarii lub problemach technicznych, co pozwoli błyskawicznie wezwać pomoc drogową, a nawet od razu umówić wizytę w serwisie, minimalizując czas potrzebny na naprawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here