Cupra Ateca - Volkswagen Golf VII R

Do niedawna moc rzędu 300 KM była zarezerwowana dla aut sportowych, jak Porsche 911. Dziś 300-konne silniki trafiają nawet do kompaktów i średniej wielkości SUV-ów. Porównanie osiągów – Cupra Ateca kontra VW Golf R.

Brytyjczycy z kanału carwow na YouTube porównali osiągi dwóch 300-konnych aut z grupy Volkswagena. Czy większy i cięższy SUV będzie w stanie dorównać hatchbackowi?

Zawodnik #1 – Cupra Ateca

Cupra Ateca 2.0 TSI

Cupra Ateca to pierwszy model w gamie sportowej submarki Seata, a jej debiut nastąpił  w ubiegłym roku. Pod maską Ateki znajdziemy sprawdzoną konstrukcję z koncernu VAG – turbodoładowany silnik benzynowy 2.0 TSI o mocy 300 KM, połączony z 7-biegową przekładnią DSG, przekazującą napęd na cztery koła. Taka konfiguracja pozwala osiągnąć prędkość 0-100 km/h w ciągu 5,2 s i maksymalnie 247 km/h. Ceny tego modelu katalogowo rozpoczynają się od 191 900 zł.

Zawodnik #2 – Volkswagen Golf VII R

Volkswagen Golf VII R 2.0 TSI

Litera „R” umieszczona na skromnym grillu Golfa VII zdradza, że mamy do czynienia z jego najmocniejszą wersją. Podobnie jak w Atece, do napędu wykorzystano 300-konny silnik 2.0 TSI (przed wejściem w życie norm WLTP ten motor generował 310 KM i właśnie taką wersję testowali Brytyjczycy). 7-biegowe DSG przekazuje moc na wszystkie cztery koła, pozwalając na sprint do setki w czasie 4,7 s, a maksymalna prędkość wynosi 250 km/h. Ceny Golfa R startują już od 172 690 zł za wariant 3-drzwiowy. Odmiana 5-drzwiowa to wydatek co najmniej 174 500 zł.

Pojedynek

Który z nich jest szybszy na prostej? Klasyczny hatchback czy modny SUV? Odpowiedź znajdziecie na poniższym filmiku:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj