Cupra Born to nowy, elektryczny hot hatch, który powstaje w fabryce w Zwickau. Zachęcamy do obejrzenia szczegółowej recenzji tego auta.

Cupra Born to pierwszy w historii hiszpańskiej marki hot hatch z napędem elektrycznym. Podobieństwo z oferowanym już od zeszłego roku Volkswagenem ID.3 nie jest przypadkowe – oba auta korzystają z tych samych podzespołów i są produkowane w jednej fabryce w niemieckim Zwickau. Cupra wyróżnia się jednak bardziej „zadziorną” stylistyką i sportowo zestrojonym układem kierowniczym oraz zawieszeniem.

Rynkowy debiut elektrycznej Cupry Born jest spodziewany już w przyszłym miesiącu. Na początku do sprzedaży trafią dwie wersje silnikowe: 150-konna z akumulatorem o pojemności 45 kWh netto oraz 204-konna z baterią 58 kWh netto. W przyszłym roku ofertę uzupełni odmiana z pakietem e-Boost, zwiększającym moc do 231 KM. Będzie ona dostępna z akumulatorem 58 kWh lub 77 kWh.

Redakcja Autogefühl miała już okazję sprawdzić Cuprę Born w najmocniejszym wariancie. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego auta, to polecamy poniższy test:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj