Cupra Leon i Volkswagen Golf R dysponują zbliżoną mocą, jednak kompakt z Wolfsburga ma przewagę w postaci napędu 4Motion. Sprawdź, kto wygrał to starcie.

Cupra Leon jest dostępna w kilku wersjach silnikowych, a najmocniejsza z nich ma pod maską benzynowy silnik 2.0 TSI, który rozwija 300 KM i 400 Nm. Ta turbodoładowana jednostka współpracuje z 7-stopniową dwusprzęgłową skrzynią biegów DSG, a cała moc trafia wyłącznie na przednią oś. Topowa Cupra Leon może się pochwalić przyspieszeniem 0-100 km/h w 5,7 s, a jej prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h.

Cupra Leon – opis wersji i cennik

Volkswagen Golf R w najnowszym wydaniu także korzysta z 2-litrowego silnika TSI, jednak w jego przypadku moc maksymalna wynosi 320 KM, a maksymalny moment obrotowy sięga 420 Nm. Dzięki 7-biegowej przekładni DSG i napędowi na wszystkie koła 4Motion rozpędza się od 0 do 100 km/h w 4,7 s, czyli o sekundę szybciej od Cupry. Ponadto za dopłatą ogranicznik prędkości maksymalnej można podnieść z 250 na 270 km/h.

Volkswagen Golf R – opis wersji i cennik

Cupra Leon ma przewagę w postaci niższej masy własnej (1395 kg wobec 1550 kg), jednak w tym wyścigu decydujący może okazać się sposób przenoszenia mocy na asfalt. Jeśli chcecie przekonać się, który z tych dwóch hot hatchy jako pierwszy zameldował się na mecie, to zachęcamy do obejrzenia poniższego materiału:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here