NowościAktualnościCupra Leon po kuracji wzmacniającej. Teraz ma 60 KM więcej

Cupra Leon po kuracji wzmacniającej. Teraz ma 60 KM więcej

Niemiecki tuner ABT Sportsline postanowił poprawić osiągi i wygląd najmocniejszych wersji nowej Cupry Leon. Sprawdź szczegóły.

Cupra Leon pojawiła się w salonach sprzedaży jesienią zeszłego roku i jest dostępna w dwóch wersjach nadwoziowych. Hatchback w najmocniejszej odmianie ma przedni napęd, a pod maską jego maską pracuje 300-konny silnik 2.0 TSI, połączony z 7-biegową skrzynią DSG. Natomiast kombi Sportstourer w topowym wariancie osiąga 10 KM więcej i dodatkowo jest wyposażone w napęd na wszystkie koła 4Drive.

Niemiecka firma tuningowa ABT Sportsline przygotowała gotowy zestaw dla osób, które chcą poprawić zarówno wygląd, jak i osiągi swojego Leona. W skład pakietu wycenionego na 5990 euro (ok. 27 000 zł, bez kosztów montażu) wchodzą: sportowe sprężyny zawieszenia, 20-calowe obręcze kół ABT Sport GR w kolorze czarnym (matowym lub błyszczącym) oraz dedykowany sterownik silnika ABT Power.

Nowy komputer pozwala „wycisnąć” z jednostki 2.0 TSI aż 60 KM i 50 Nm więcej w porównaniu z fabrycznym oprogramowaniem. W efekcie Cupra Leon hatchback dysponuje mocą 360 KM, a Sportstourer – 370 KM. Maksymalny moment obrotowy w obu przypadkach wzrasta do 450 Nm.

Sprawdź cennik Cupry Leon:

Cupra Leon (2021) – opis wersji i cennik

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji