NowościAktualności3 nowości od Cupry – Terramar, Tavascan i UrbanRebel

3 nowości od Cupry – Terramar, Tavascan i UrbanRebel

Cupra przedstawiła plany na najbliższe lata oraz zaprezentowała aż 3 nowe modele – Terramar, Tavascan i UrbanRebel. Dowiedz się więcej na ten temat.

Cupra to wciąż młoda, hiszpańska marka samochodów, która wywodzi się z Seata. Aktualnie w portfolio tego producenta możemy znaleźć 5 modeli – Leon, Leon Sportstourer, Formentor i Ateca oraz w pełni elektryczny Born. Podczas specjalnej konferencji prasowej Unstoppable Impulse z udziałem dziennikarzy, partnerów i ambasadorów Cupry z całego świata, przedstawiciele marki ujawnili plany na najbliższe lata.

Według zapowiedzi, do 2025 roku zadebiutują odświeżone wersje modeli Leon, Formentor i Born, a co istotniejsze – poznamy też 3 zupełnie nowe auta. Pierwszym z nich jest Cupra Terramar, która pojawi się na rynku w 2024 roku i prawdopodobnie zastąpi Atekę. O tym samochodzie wiadomo na razie tylko, że będzie mierzyć ok. 4,5 metra długości i będzie dostępny zarówno z konwencjonalnymi silnikami spalinowymi, jak i z napędem hybrydowym typu plug-in, oferującym nawet 100 km zasięgu w trybie elektrycznym.

Cupra Terramar
Cupra Terramar
Cupra Tavascan
Cupra Tavascan

Cupra Tavascan wywodzi się z samochodu koncepcyjnego, który ujrzał światło dzienne w 2019 roku. Produkcyjna wersja tego modelu trafi do sprzedaży w 2024 roku i będzie wyposażona w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 306 KM. Trzecią z nowości jest Cupra UrbanRebel, na którą przyjdzie nam poczekać do 2025 roku. Ten niewielki miejski crossover również ma napęd elektryczny, a dzięki 226-konnej jednostce napędowej będzie mógł rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 6,9 s, a jego zasięg na jednym ładowaniu sięgnie 440 km.

Redakcja poleca:

Logo Cupra – co oznacza logo submarki Seata?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji