NowościAktualnościCupra Ateca z nowymi silnikami. Co jeszcze się zmieniło?

Cupra Ateca z nowymi silnikami. Co jeszcze się zmieniło?

Wkrótce gama silnikowa Cupry Ateca wzbogaci się o dwie nowe jednostki napędowe. Dzięki temu hiszpański SUV będzie wyraźnie tańszy. Dowiedz się więcej na ten temat.

Cupra Ateca ujrzała światło dzienne w 2018 roku, stając się pierwszym modelem w portfolio tej hiszpańskiej marki. Dwa lata później opisywany SUV przeszedł lifting, w ramach którego wprowadzono sporo istotnych poprawek, ale jedno pozostawało niezmienne – klienci nie mieli możliwości wyboru wersji silnikowej.

Cupra Ateca (2023)

Od samego początku Cupra Ateca jest oferowana wyłącznie z benzynowym motorem 2.0 TSI o mocy 300 KM, który współpracuje z 7-biegową przekładnią DSG i napędem wszystkich kół 4Drive. Już niedługo to się jednak zmieni, bowiem producent zapowiedział, że paleta dostępnych jednostek napędowych zostanie uzupełniona o dwa silniki – 1.5 TSI o mocy 150 KM oraz 2.0 TSI o mocy 190 KM. Oba nowe warianty będą łączone z dwusprzęgłową skrzynią biegów, a w mocniejszej odmianie standardem będzie napęd na obie osie.

„Cupra Ateca to dla nas szczególny model, ponieważ to właśnie on stanowi początek pięcioletniej już historii marki. Poprzez wprowadzenie nowej gamy silników, dążymy do zwiększenia sprzedaży, inspirując się strategią, którą obraliśmy w przypadku modelu Cupra Leon” – powiedział Kai Vogler, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Cupra.

Debiut nowych wersji silnikowych pociągnie za samą istotne zmiany w cenniku. Podobnie jak w przypadku Formentora i Leona, topowy, 300-konny wariant zyska przydomek VZ, natomiast słabsze odmiany będą dostępne z nieco skromniejszym wyposażeniem i co za tym idzie – w wyraźnie niższej cenie.

Należy się spodziewać, że bazowa Cupra Ateca ze 150-konnym silnikiem 1.5 TSI pod maską będzie kosztowała wyjściowo ok. 150 000 zł, a 190-konna wersja – ok. 170 000 zł. Dla porównania, 300-konny model startuje aktualnie od 231 600 zł. Dokładne ceny powinniśmy poznać w lipcu, wówczas ruszy składanie zamówień.

Sprawdź szczegółowy cennik Cupry Ateca:

Cupra Ateca – opis wersji i cennik

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji