Tesla Model 3

Amerykański producent przygotował nową aktualizację dla Tesli Model 3. Dzięki temu auto zyska lepsze przyspieszenie. Trzeba jednak za to zapłacić.

Witamy w przyszłości. Kiedyś, żeby zwiększyć moc i poprawić osiągi swojego samochodu, trzeba było odwiedzić warsztat i zostawić tam sporo pieniędzy. Teraz ta zabawa nadal trochę kosztuje, ale za to może się odbyć całkowicie online. Przynajmniej, jeśli chodzi o Teslę.

Amerykański producent stara się regularnie udostępniać poprawki oprogramowania dla swoich modeli. Nie trzeba w tym celu odwiedzać serwisu, bo update odbywają się zdalnie – za pośrednictwem sieci. Dla właścicieli Tesli Model 3 w wersji Dual Motor Long Range przygotowano specjalną aktualizację, która pozwala skrócić czas przyspieszenia do „setki”. Jednak taka przyjemność ma swoją cenę – 2000 dolarów (ok. 7500 zł).

Źródło: Model 3 Cyber Guy (Twitter)

Dzięki najnowszej, płatnej poprawce Tesla Model 3 rozpędza się od 0 do 100 km/h w czasie 3,9 s, zamiast standardowych 4,4 s. Producent nie zdradził, czy aktualizacja wpływa na prędkość maksymalną (seryjnie: 233 km/h). Nie wiadomo również, czy poprawa osiągów przekłada się na mniejszy zasięg. „Zwykły” Model 3 Dual Motor Long Range na jednym ładowaniu może przejechać do 518 km.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here