NowościPremieryNowy Volkswagen California (2024) – oficjalne zdjęcia i informacje

Nowy Volkswagen California (2024) – oficjalne zdjęcia i informacje

Dziś miała miejsce światowa premiera całkowicie nowego Volkswagena California. Dowiedz się więcej na temat kolejnej odsłony tego popularnego kampera.

W ubiegłym roku minęło ćwierć wieku od debiutu pierwszej Californii. Volkswagen uczcił tę rocznicę, prezentując prototypową Californię Concept podczas targów Caravan Salon w Dusseldorfie. Teraz przyszła kolej na przedstawienie produkcyjnej wersji tego modelu. Oto wszystko, co warto wiedzieć o nowym Volkswagenie California.

VW California (2024)

Volkswagen California w swoim najnowszym wcieleniu bazuje na przedłużonym Multivanie i przejął wiele rozwiązań ze wspomnianego modelu koncepcyjnego. Opisywane auto mierzy 517,3 cm długości (poprzednik: 490,4 cm), 194,1 cm szerokości (poprzednik: 190,4 cm) oraz 199,0 cm wysokości ze złożonym dachem, dzięki czemu tak samo jak poprzednik bez problemu zmieści się na większości parkingów podziemnych. Rozstaw osi nowej Californii wynosi natomiast 312,4 cm, czyli o kilkanaście cm więcej niż w przypadku poprzedniej generacji, co oznacza, że można się zatem spodziewać jeszcze więcej miejsca we wnętrzu.

VW California (2024)

Po raz pierwszy w historii modelu wszystkie wersje Californii mają drzwi przesuwne po obu stronach nadwozia, a w tylnej części kabiny zostały zamontowane indywidualne fotele zamiast kanapy. Oba te rozwiązania bez wątpienia znacząco podnoszą funkcjonalność kampera Volkswagena i ułatwiają efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Ponadto użytkownicy nowej Californii będą mogli liczyć na szereg nowoczesnych systemów wsparcia kierowcy, a także znany z prototypu tablet do zarządzania ustawieniami pojazdu.

VW California (2024)

VW California (2024)

VW California (2024)

VW California (2024)

Ciekawie zapowiada się gama silnikowa zaprezentowanego dziś auta. Dwie podstawowe jednostki napędowe to wysokoprężny silnik 2.0 TDI o mocy 150 KM oraz benzynowy 2.0 TSI o mocy 204 KM, które są łączone z przekładnią DSG i przednim napędem. Oprócz nich dostępna będzie również zupełna nowa hybryda plug-in z napędem na cztery koła. Volkswagen California w wersji eHybrid 4Motion oferuje 245 KM i jest pierwszą tego typu konstrukcją bazującą na platformie MQB w gamie koncernu z Wolfsburga.

VW California (2024)

VW California (2024)

VW California (2024)

Podobnie jak w przypadku schodzącego modelu, nowa California będzie występować w odmianach Beach, Beach Tour, Beach Camper, Coast oraz Ocean, które różnią się standardem wyposażenia i wykończenia. Dopiero ta środkowa posiada mini-kuchnię z tyłu kabiny, a pełnoprawny aneks kuchenny znajdziemy w wersjach Coast i Ocean.

VW California (2024)

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji