Skoda Car Access (2)

Odbiór paczki we własnym aucie zamiast w domu? Usługa Skody przewiduje właśnie taką możliwość. Co jeszcze warto wiedzieć o narzędziu Car Access?

Trend zamawiania rzeczy przez internet od wielu lat systematycznie wzrasta, a pandemia i związane z nią ograniczenia ujawniły najistotniejsze zalety sprzedażowych usług online. Trudno bowiem o wygodniejsze rozwiązanie niż odbiór wyczekiwanej przesyłki bezpośrednio w drzwiach swojego domu. Niekiedy wiązało się to jednak z brakiem możliwości odebrania paczki z powodu nieobecności w miejscu zamieszkania. Skoda wyszła temu problemowi naprzeciw i zaproponowała innowacyjną usługę Car Access, umożliwiającą dostarczenie przesyłki do… samochodowego bagażnika.

Na czym polega usługa Car Access?

Według stworzonego przez Skodę narzędzia adresem dostawy paczki nie jest budynek, a samochód (konkretnie tablica rejestracyjna i jego lokalizacja). Współpracujące z usługą firmy kurierskie otrzymują dostęp do w.w. danych po przekazaniu ich przez użytkowników samochodów marki Skoda korzystających z Car Access. Za pośrednictwem aplikacji MySkoda właściciele umożliwiają odblokowanie na określony czas samochodu, pozwalając kurierowi otworzyć bagażnik i umieścić w nim paczkę. Operację będzie można wykonać tylko raz, a dostawca zobowiązany będzie do odejścia od samochodu dopiero po jego zamknięciu. Wszelkie informacje dotyczące statusu zamówienia znajdą się w aplikacji MySkoda. Kurierzy zaś otrzymają swoją aplikację do zlokalizowania auta i otwarcia bagażnika.

Skoda Car Access

Usługa Car Access aktualnie podlega testom na terenie czeskiej Pragi, które zakończą się w grudniu 2021 roku. Po wprowadzeniu jej do obiegu niewykluczone, że trafi do innych czeskich miast, a później także za granicę. W pierwszej kolejności otrzymają ją samochody Skody wyprodukowane po 2019 r., wyposażone w Care Connect: Remote Access. Następnie wyposażone w nią będą takie modele jak Enyaq iV, Kamiq i Scala.

Redakcja poleca:

Jakie w przyszłości będą salony i serwisy samochodowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj