Aplikacja HoppyGo to czeska alternatywa dla carsharingu, wspierana przez Skoda Auto DigiLab. Od niedawna ta usługa działa także w Polsce. Sprawdź szczegóły.

Od kilku lat w dużych miastach rośnie popularność carsharingu, czyli krótkoterminowego wynajmu pojazdów. W marcu tego roku na polskim rynku pojawił się nowy gracz – mowa o innowacyjnej platformie HoppyGo, umożliwiającej bezpieczne wypożyczanie aut w formule peer-to-peer. Wyjątkowość tej usługi polega na tym, że to nie firma, ale prywatni właściciele udostępniają swoje samochody do wynajęcia.

Usługa HoppyGo jest kierowana do osób, które nie mają własnego auta, a akurat potrzebują z niego skorzystać, oraz właścicieli, którzy są gotowi wynająć nieużywane przez siebie pojazdy i trochę dzięki temu zarobić. Za pomocą mobilnej aplikacji można przejrzeć szeroką ofertę dostępnych modeli oraz w prosty i wygodny sposób wypożyczyć odpowiadający nam samochód na jeden lub kilka dni, jak również na dłuższy okres.

Co istotne, korzystanie z HoppyGo jest bezpieczne – wszyscy użytkownicy platformy są weryfikowani. Ponadto operator prezentowanej usługi współpracuje z firmą UNIQA, która zapewnia ubezpieczenie AC na czas trwania wynajmów, wsparcie assistance oraz likwidację ewentualnych szkód.

Warto też wspomnieć, że platformę HoppyGo można uznać za proekologiczną, ponieważ współdzieląc auta, ogranicza się ich liczbę w miastach, co przekłada się na poprawę jakości powietrza. Na tym polega właśnie podstawowa różnica między opisywaną usługą a tradycyjną formą car sharingu –system peer-to-peer nie wprowadza dodatkowych samochodów na ulice, lecz pozwala lepiej wykorzystać te, które są już w użyciu.

Platforma HoppyGo w Polsce jest wspierana przez centrum innowacji Skoda Auto DigiLab. Celem producenta z Mlada Boleslav jest zdobycie pozycji lidera jako dostawcy rozwiązań mobilnych, koncentrującego się na nowych trendach i platformach cyfrowych, przede wszystkim w obszarze Mobility as a Service.

Działania realizowane przez Skoda Auto DigiLab służą zapewnieniu powszechnego dostępu do cyfrowych, zintegrowanych i bezpiecznych produktów oraz usług związanych z mobilnością, a także promowaniu bardziej ekologicznego i inteligentnego wykorzystania samochodów. Aplikacja HoppyGo doskonale wpisuje się w ten trend, ponieważ jak już zostało wspomniane – nie wprowadza do obiegu nowej floty. Według badań zastąpienie co piątego prywatnego samochodu autami współużytkowanymi pozwoliłoby obniżyć emisję CO2 o 15%.

Zobacz również:

Nowa aplikacja rozpozna usterkę na podstawie dźwięku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj