Mazda 6

Rozpoczęło się już astronomiczne lato, więc to najwyższa pora, by zaplanować wakacyjne podróże. Sprawdź, gdzie warto pojechać na weekend.

Po całych tygodniach spędzonych w domu na przymusowej izolacji z powodu epidemii koronawirusa, chyba każdy marzy o chwili odpoczynku z dala od własnych czterech ścian. W wyjątkowej sytuacji, w której wszyscy się obecnie znajdujemy, bezpieczniejszym wyborem jest pozostanie w Polsce i podróżowanie własnym samochodem.

Mazda Motor Poland już od 5 lat tworzy przewodnik Slow Road, przygotowany z myślą o zmotoryzowanych turystach. Na stronie www.slowroad.pl znajdziecie ponad 120 propozycji tras na wyjazdy jednodniowe, jak również weekendowe, wraz z opisami miejsc i atrakcji wartych odwiedzenia. Warto także uzupełnić, że wszystkie miejsca i trasy rekomendowane przez Slow Road są oznaczone także w aplikacji NaviExpert.

Slow Road to propozycja samochodowych podróży po Polsce, dzięki którym możemy raz jeszcze przekonać się, że żyjemy w niezwykle różnorodnym i malowniczym kraju. Marząc o egzotycznych wyprawach, często zapominamy jak fascynująca jest polska przyroda. A przecież nie wyjeżdżając poza granice państwa możemy podziwiać tak wiele: bałtyckie plaże, rozległe pola i łąki, doliny rzek, mazurskie jeziora, górskie szczyty. Wiele interesujących miejsc wciąż czeka na odkrycie i nie jest „zanieczyszczone” przez masową turystykę, co pozwala odpocząć od tłumów i zgiełku.

W ramach ostatniej aktualizacji przewodnika Slow Road, wśród rekomendacji znalazł się Królewski Szlak, czyli średniowieczna droga wytyczona ze Zgorzelca do Medyki będąca częścią europejskiej Drogi Św. Jakuba – Via Regia. Ta niezwykła trasa na południu Polski przebiega m.in. przez Złotoryję oraz Zamek w Będzinie i stanowi świetne uzupełnienie istniejących już w katalogu podróży tematycznych, jak np. trasa po zaporach wodnych na Dolnym Śląsku, szlak architektury drewnianej w Beskidach albo słynna Bieszczadzka Pętla.

Zobacz również: Najpiękniejsze trasy na świecie. Gdzie warto pojechać?

„Czekając na powrót swobody w podróżowaniu po Europie i świecie warto skorzystać z bogatej oferty turystycznej Polski. Z uwagi na obowiązujące aktualnie ograniczenia i kontrole na granicy z naszymi sąsiadami, rekomendujemy planowanie wycieczek w najbliższej okolicy, gdzie licznik pozytywnych emocji, a nie przebytych kilometrów wyznacza rytm zwiedzania” – powiedział Szymon Sołtysik, PR Manager Mazda Motor Poland.

„Ambicją Mazdy jest tworzenie samochodów, które budują emocjonalną wieź z kierowcą i dostarczają przyjemności z jazdy. Nasze modele są dopracowane technicznie i wysublimowane estetycznie, chce się nimi podróżować – zarówno codziennie do pracy, jak i w weekendy, w poszukiwaniu odpoczynku czy nowych tras i ciekawych miejsc. Slow Road to projekt zachęcający do korzystania z największego luksusu współczesności – wolnego czasu dla siebie i swoich najbliższych, a dzięki samochodowym wyprawom i wspólnemu podróżowaniu każdy ma okazję do odkrywania miejsc z dala od zgiełku i tłoku, gdzie czas płynie wolniej” – dodał Sołtysik.

Zobacz również:

Jak przygotować auto do wakacyjnego wyjazdu?

Jak sobie poradzić z awarią samochodu w trasie?

Wakacyjny niezbędnik kierowcy. Co zabrać ze sobą na wyjazd?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here