Triggo

Na tegorocznych targach w Genewie pojawi się auto z Polski – Triggo, elektryczny czterokołowiec. Jego projektantem jest współtwórca gier Wiedźmin i Cyberpunk 2077.

Od dawna różni inwestorzy podejmują się stworzenia „nowego polskiego samochodu”. Mogliśmy już oglądać m.in. sportową Arrinerę Hussarya, Vosco S106 (czyli współczesną Syrenkę z Kutna) oraz FSE M, będące elektrycznym Fiatem Doblo. Każde z tych aut jest na innym stopniu zaawansowania, ale finalnie żaden nie doczekał się przynajmniej krótkoseryjnej produkcji. W ubiegłym roku poznaliśmy kolejny projekt, tym razem opracowany z myślą o przemierzaniu miejskiej dżungli. Czy Triggo odniesie sukces?

Triggo

Triggo to elektryczny czterokołowiec, w którego kabinie przewidziano miejsce dla dwóch osób siedzących jedna za drugą. Za wygląd nadwozia odpowiada Sebastian Nowak, współpracujący wcześniej z CD Projekt RED przy tworzeniu scenografii do gier z serii Wiedźmin oraz projektowaniu pojazdów do gry Cyberpunk 2077.

Tym, co szczególnie wyróżnia Triggo na tle innych konstrukcji to zmienny rozstaw przednich kół. W zależności od potrzeb, przednią oś można zwęzić lub poszerzyć. Dostępne są dwa ustawienia: drogowe i manewrowe. W pierwszym szerokość przedniej osi wynosi 148 cm, a pojazd może się rozpędzić do 90 km/h. W drugim trybie przednie koła są od siebie oddalone o zaledwie 86 cm, co upodabnia Triggo do motocykla i pozwala na bezpieczne manewrowanie między dużymi samochodami stojącymi w korku. Prędkość maksymalna w tym ustawieniu została ograniczona do 25 km/h.

Triggo

Głównym zastosowaniem dla Triggo ma być car sharing, dlatego w celu ułatwienia bieżącej obsługi ten elektryczny pojazd został wyposażony w wymienne akumulatory. Po otrzymaniu sygnału, że bateria jest już na wyczerpaniu, operator floty dostarczy naładowany akumulator, a pusty zabierze do „zatankowania”. Dzięki temu auta mogą być w ciągłym ruchu, bez konieczności długich postojów na ładowanie.

Obecnie opisywany „elektryk” przechodzi testy na warszawskich ulicach. Gotowy pojazd ma trafić do komercyjnego użytku już w przyszłym roku. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat Triggo, polecamy poniższy filmik:

Źródło: IBRM Samar

2 KOMENTARZE

  1. Jeśli już doszukiwać się pierwowzoru to jest nim Toyota iRoad. Twizzy dosyć się różnie od tego, choćby układem kierowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj