Warszawska spółka Ampere Life poinformowała, że pracuje nad samochodem na wodór. Prototyp nowego SUV-a z Polski ma zostać pokazany w przyszłym roku.

Coraz częściej mówi się, że to samochody zasilane ogniwami paliwowymi, a nie auta elektryczne są przyszłością motoryzacji. Wśród producentów, którzy rozwijają napęd wodorowy przodują Toyota z modelem Mirai, Hyundai z Nexo oraz BMW z iX5 Hydrogen (premiera tego ostatniego nastąpi podczas wrześniowych targów w Monachium. W perspektywie najbliższych kilku lat może dołączyć do nich nowy gracz – start-up Ampere Life z Warszawy.

Jak podał Dziennik.pl, warszawska spółka pracuje obecnie nad wodorowym SUV-em z dużym zasięgiem. Jak na razie nie została pokazana jeszcze żadna wizualizacja przedstawiająca ten nowy polski samochód, ale już w przyszłym roku mamy poznać pierwszy prototyp. Natomiast seryjna produkcja tego auta ma rozpocząć się w ciągu kolejnych 4-5 lat.

Pozostaje trzymać kciuki za powodzenie tego projektu i mieć nadzieję, że nie podzieli on losu Arrinery, która niedawno ogłosiła koniec działalności. Ponadto biorąc pod uwagę, że pierwsze egzemplarze nowego auta z Polski mają pojawić się na drogach dopiero za kilka lat, to jest spora szansa, że wówczas w naszym kraju sieć stacji tankowania wodoru będzie znacznie bardziej rozbudowana niż obecnie. Bez tego nie uda się upowszechnić samochodów z ogniwami paliwowymi.

Zobacz również:

Samochody elektryczne z Polski – przegląd modeli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here