W ramach obchodów 210-lecia marki stowarzyszenie L’Aventure Peugeot wykona renowację kultowego hot hatcha. Dowiedz się więcej na ten temat.

W tym roku Peugeot świętuje 210-lecie swojego istnienia. Co prawda samochody produkuje „nieco” krócej, jednak nie zmienia to faktu, że właśnie w 1810 r. bracia Peugeot założyli przedsiębiorstwo firmowane własnym nazwiskiem i zajęli się wytwarzaniem m.in. młynków do kawy. Ten jubileusz to nie tylko świetna okazja do przygotowania okolicznościowej promocji na nowe modele, ale także dobry moment, aby spojrzeć w przeszłość, na swoje dziedzictwo.

Dlatego właśnie stowarzyszenie L’Aventure Peugeot postanowiło rozszerzyć działalność o renowację i sprzedaż historycznych modeli marki. Samochody będą przechodziły odbudowę w warsztatach Muzeum L’Aventure Peugeot w Sochaux. Po renowacji każde auto otrzyma certyfikat autentyczności, a później trafi na sprzedaż.

Widoczny na zdjęciach czarny Peugeot 205 GTi z silnikiem 1.9 pod maską zostanie poddany renowacji jako pierwszy. Przy okazji tego remontu pracownicy L’Aventure Peugeot będą mogli wykazać się talentem i know-how, niezbędnymi dla wykonania wysokiej klasy renowacji.

Całe to przedsięwzięcie jest możliwe za sprawą dostępu do części zamiennych. Stowarzyszenie L’Aventure Peugeot działa na tym polu od 7 lat i przekształciło swój magazyn logistyczny w magazyn części. Zwraca się również do dostawców o dorobienie brakujących podzespołów, a jeśli wznowienie ich produkcji okazuje się niemożliwe, wykorzystywana jest technika druku 3D.

Od przyszłego roku profesjonalnie odrestaurowane auta, sygnowane „Parl’Aventure Peugeot”, będzie można znaleźć na stronie www.laventurepeugeotcitroends.fr. Będą tu także prezentowane samochody prywatnych właścicieli, o ile uzyskają one certyfikat jakości.

Zobacz również:

Wielka wyprzedaż u Peugeota i Citroena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here