Nowy Peugeot 308 został wyróżniony prestiżowym tytułem Car Of The Year. Dowiedz się więcej na ten temat.

26 października 2021 roku nowy Peugeot 308 został nagrodzony w konkursie German Car of The Year 2022, zdobywając główną nagrodę w kategorii Compact, która obejmuje samochody kosztujące poniżej 25 000 euro brutto w podstawowej wersji. W tej klasie francuskie auto rywalizowało z 11 konkurencyjnymi modelami. Jury plebiscytu na Niemiecki Samochód Roku 2022 zwróciło szczególną uwagę na szeroką gamę silnikową w nowym 308, cyfrowy zestaw wskaźników Peugeot i-Cockpit oraz atrakcyjny design i odświeżone logo marki.

„To pierwsza nagroda przyznana modelowi Peugeot 308 nowej generacji. Jesteśmy bardzo dumni, że Peugeot 308 zwyciężył wśród samochodów kompaktowych w Niemczech. Ogromne podziękowania dla jury konkursu German COTY, jak również dla całego zespołu Peugeot. Sukces ten potwierdza, że jesteśmy na dobrej drodze z naszą strategią Power of Choice i pokazuje, że poszerzamy ofertę elektromobilności. Wraz z nowym PEUGEOT 308 nasza gama modeli jest w 80% zelektryfikowana” – powiedział Haico van der Luyt, dyrektor Peugeot w Niemczech.

Peugeot 308 trzeciej generacji ujrzał światło dzienne w marcu bieżącego roku, a pod koniec września rozpoczęto jego seryjną produkcję. Francuski kompakt jest dostępny z trzema źródłami napędu – benzynowym, wysokoprężnym oraz hybrydowym plug-in, a w 2023 roku do oferty dołączy wersja elektryczna. Mieliśmy już okazję przetestować nową odsłonę tego modelu:

Peugeot 308 (2022) – nasz test

Nowy Peugeot 308 występuje w pięciu wariantach wyposażenia (Active Pack, Allure, Allure Pack, GT, GT Pack). Ceny startują od 87 800 zł za model w bazowej wersji i z silnikiem benzynowym 1.2 PureTech o mocy 110 KM pod maską. Za auto z napędem hybrydowym trzeba zapłacić minimum 139 200 zł. Więcej na temat dostępnych wersji i silników dowiesz się z poniższego artykułu:

Peugeot 308 – opis wersji i cennik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj