NowościAktualnościKobiecym Samochodem Roku 2022 został…

Kobiecym Samochodem Roku 2022 został…

Jury konkursu Women’s World Car of the Year wyłoniło Najlepszy Samochód Roku 2022. Dowiedz się więcej na temat tego plebiscytu.

Konkurs Women’s Car of the Year (Kobiecy Samochód Roku) został ustanowiony w 2009 roku, a w jego jury zasiada obecnie 56 dziennikarek motoryzacyjnych z 40 krajów i 5 kontynentów. W tegorocznej edycji plebiscytu brano pod uwagę modele wprowadzone na rynek między styczniem a grudniem 2021 roku. Kryterium oceny obejmowało takie aspekty, jak bezpieczeństwo, komfort czy relacja jakości do ceny.

W połowie lutego poznaliśmy listę modeli wyróżnionych w poszczególnych kategoriach, a dziś – w Dzień Kobiet – ogłoszono zdobywcę tytułu Najlepszego Samochodu Roku 2022. Zwycięzcą plebiscytu został Peugeot 308.

Warto dodać, że wcześniej jury WWCOTY przyznało francuskiemu kompaktowi tytuł „najlepszego auta miejskiego”. Ponadto Peugeot 308 znalazł się w finale europejskiego konkursu Car Of The Year 2022, w którym zajął czwarte miejsce. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Kobiecym Samochodzie Roku 2022, to zachęcamy do lektury naszych wrażeń z pierwszych jazd:

Peugeot 308 (2022) – nasz test

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji