Mitsuoka Buddy, czyli Toyota RAV4 w wydaniu retro, cieszy się sporym zainteresowaniem. Na nowe egzemplarze trzeba czekać do 2023 roku. Sprawdź szczegóły.

Mitsuoka Buddy to najnowsze dzieło japońskiej manufaktury, specjalizującej się w małoseryjnej produkcji samochodów w stylu retro. Bazą dla tego auta jest nowa Toyota RAV4 – z niej pochodzą wszystkie podzespoły i wnętrze.

Przy projektowaniu nadwozia wyraźną inspirację stanowiły amerykańskie terenówki. Przód auta przypomina Chevroleta K5 Blazer z lat 80., z kolei tył – tu zdania są podzielone – nawiązuje do Jeepa Grand Wagoneer lub Cadillaca. Trochę tylko szkoda, że za odmienionym wyglądem nie idą modyfikacje mechaniczne. Naszym zdaniem Mitsuoka Buddy z soczyście brzmiącym V8 pod maską robiłaby jeszcze większe wrażenie.

26 listopada producent zaczął przyjmować zamówienia na tę „retro-Ravkę”. Za auto z benzynowym silnikiem 2.0 trzeba zapłacić 4 697 000 jenów (ok. 167 000 zł), a za hybrydę – 5 899 300 jenów (ok. 210 000 zł).

Jeśli zastanawiacie się, czy znaleźli się chętni na tego nietypowego SUV-a, to być może Was zaskoczymy. Mitsuoka wyprzedała już wszystkie auta na dwa lata do przodu – łącznie 200 egzemplarzy. Obecnie składając zamówienie na model Buddy, na odbiór gotowego samochodu poczekamy przynajmniej do 2023 r.

Źródło: Motor1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj