Lotus Emira to ostatni samochód tej marki z silnikiem spalinowym. Zobacz z bliska to brytyjskie auto i dowiedz się więcej na jego temat.

Lotus Emira to nowy centralnosilnikowy samochód sportowy z Wielkiej Brytanii, który od względem stylistyki przypomina Eviję (elektryczne hiperauto tej samej marki). Najmłodsze „dziecko” brytyjskiego producenta mierzy 441,2 cm długości, 189,5 cm szerokości i 122,5 cm wysokości, a jego rozstaw osi wynosi 257,5 cm.

Klienci będą mieli do wyboru dwie wersje silnikowe: 3,5-litrowe V6 z kompresorem (dostarczane przez Toyotę) oraz 4-cylindrową jednostkę 2.0 Turbo, która pochodzi z półek AMG. Lotus nie podał jeszcze dokładnych parametrów Emiry. Wiemy jedynie, że jej silniki będą miały od 360 do 400 KM. Najmocniejsza wersja będzie osiągać „setkę” poniżej 4,5 s, a jej prędkość maksymalna sięgnie 290 km/h. Bazowy model ma kosztować poniżej 72 000 euro (ok. 325 000 zł).

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym aucie, to zachęcamy do obejrzenia recenzji przygotowanej przez Rory’ego Reida, dziennikarza motoryzacyjnego znanego z Top Gear:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here