Lotus zaprezentował swojego pierwszego SUV-a z napędem elektrycznym. Dowiedz się więcej na temat nowego Lotusa Eletre.

Lotus to producent, który od zawsze jest kojarzony z lekkimi, sportowymi autami – wystarczy wspomnieć modele 7, Elan czy Elise. Czasy się jednak zmieniają i dlatego w ubiegłym roku światło dzienne ujrzał ostatni spalinowy samochód tej marki, Emira. Wczoraj wieczorem, wpisując się w rynkowe trendy, Lotus przedstawił swojego pierwszego SUV-a, który będzie oferowany wyłącznie z napędem elektrycznym.

Lotus Eletre mierzy 510,3 cm długości, 223,1 cm szerokości (z lusterkami) i 163,0 cm wysokości, a jego rozstaw osi wynosi 301,9 cm. Przód auta, jak i cała sylwetka kojarzą się nieco z Lamborghini Urus. Wąskie, diodowe reflektory i duży grill w zderzaku wyglądają efektownie, tak samo jak mocno wyrzeźbione boki nadwozia, jednak największe wrażenie robi tył z pasem świetlnym LED i ogromnymi wylotami powietrza.

We wnętrzu Lotusa Eletre znajdziemy cztery indywidualne fotele, które zarówno w pierwszym, jak i drugim rzędzie są przedzielone wysokim tunelem środkowym. Centralne miejsce na desce rozdzielczej zajmuje dotykowy ekran o przekątnej 15,1 cala. Przed kierowcą, zamiast klasycznych zegarów, znajdziemy skromny wyświetlacz o wysokości zaledwie 3 cm, który przekazuje podstawowe informacje dotyczące jazdy. Więcej danych dostarcza wyświetlacz head-up z rozszerzoną rzeczywistością.

Lotus Eletre jest wyposażony w dwa silniki elektryczne (po jednym przy każdej osi), które dostarczają łącznie 600 KM. Dzięki temu ten hiper-SUV osiąga „setkę” w czasie poniżej 3 sekund od startu, a jego prędkość maksymalna wynosi 260 km/h. Duża bateria o pojemności 100 kWh zapewnia z kolei imponujący zasięg – 600 km. Najnowsze dzieło inżynierów Lotusa jest przystosowane do ładowania z mocą do 350 kW, co pozwala zyskać nawet 400 km zasięgu w zaledwie 20 minut.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o nowym Lotusie Eletre, to zachęcamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez Mata Watsona z Carwow:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj