DS 3 (2023)

Światło dzienne ujrzał wczoraj odświeżony DS 3 Crossback. Sprawdź, jak zmienił się ten stylowy, miejski crossover przy okazji liftingu.

DS 3 Crossback zadebiutował w 2018 roku, a wczoraj światową premierę miała jego odświeżona wersja, która nazywa się po prostu DS 3. Podobnie jak w przypadku przedstawionego kilka miesięcy temu DS 7, wprowadzone zmiany trudno uznać za rewolucyjne, ale z pewnością pomogą zwiększyć popularność tego francuskiego crossovera. Przekonajmy się zatem, jak rozpoznać DS 3 po liftingu.

DS 3 (2023)

DS 3 wyróżnia się przeprojektowanym przodem z inaczej stylizowanym zderzakiem oraz zmienionym wykończeniem grilla. Jednak najbardziej przykuwającym wzrok elementem są światła do jazdy dziennej, które przybrały formę podwójnych, pionowych pasków LED, przypominając nieco rozwiązanie z DS 7.

Tył auta również doczekał się odświeżenia. Tutaj najbardziej charakterystyczną nowość stanowi lakierowana czarna listwa, w której zatopione są litery „DS Automobiles”, wykonane z polerowanej stali nierdzewnej. Warto wspomnieć jeszcze o nowych wzorach 17- i 18-calowych obręczy kół.

Zmian nie zabrakło także we wnętrzu DS 3. Wygodniejsze fotele przednie zostały wypełnione pianką o większej gęstości. Całkowicie nowa jest kierownica, na której umieszczono sterowanie tempomatem – zniknęła tym samym charakterystyczna dla aut francuskich manetka z lewej strony kolumny.

Opisywany crossover oferuje teraz w standardzie system multimedialny DS IRIS z 10,3-calowym ekranem dotykowym oraz zaawansowane systemy wspomagające kierowcę, w tym m.in. asystenta utrzymania pasa ruchu, system rozpoznawania znaków drogowych oraz aktywny hamulec bezpieczeństwa do 85 km/h.

Przy okazji liftingu odświeżenia doczekał się także wariant E-Tense z napędem elektrycznym. Został on wyposażony w nowy, mocniejszy silnik (156 KM) oraz większy akumulator o zoptymalizowanej konstrukcji (użyteczna pojemność: 50,8 kWh). Deklarowane przez producenta zużycie energii ma wynosić tylko 12,6 kWh/100 km, co ma się przełożyć na ponad 400 km zasięgu w cyklu mieszanym i ponad 500 km w ruchu miejskim. Ponadto w ofercie znajdziemy dwa silniki benzynowe PureTech (100-130 KM) oraz turbodiesla BlueHDi (130 KM).

DS 3 (2023)

Sprawdź szczegółowy cennik DS 3 Crossback:

DS 3 Crossback – opis wersji i cennik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj