NowościPremieryHyundai Elantra po liftingu – oficjalne zdjęcia i informacje

Hyundai Elantra po liftingu – oficjalne zdjęcia i informacje

Koreański producent przedstawił pierwsze zdjęcia odświeżonego Hyundaia Elantra. Sprawdź, jakich zmian doczekał się ten kompaktowy sedan przy okazji liftingu.

Hyundai Elantra w obecnym wydaniu został zaprezentowany w marcu 2020 roku, a na polskim rynku jest oferowany od lutego 2021 roku. Ten efektowny sedan występuje u nas tylko z wolnossącym silnikiem benzynowym, ale pomimo klasycznych rozwiązań pod maską na jego pokładzie nie zabrakło nowoczesnych multimediów i systemów bezpieczeństwa. Teraz, niemal równo 3 lat od premiery, koreański producent opublikował pierwsze zdjęcia modelu po liftingu. Przekonajmy się, po czym rozpoznać odświeżoną Elantrę.

Nowy Hyundai Elantra zyskał bardziej dynamiczny, wręcz sportowy wygląd w porównaniu z autem sprzed modernizacji. Szczególnie wyróżniają się całkowicie przeprojektowane reflektory, które mają ostrzejszy kształt i nie zachodzą już na maskę. Osłona chłodnicy o charakterystycznym dla marki wzorze została podzielona na dwie części. Zwieńczeniem grilla jest chromowana listwa, która płynnie przechodzi w światła do jazdy dziennej. Znacznie większe boczne wloty powietrza w przednim zderzaku kojarzą się z niedostępną w Polsce wersją N Line.

Hyundai Elantra FL
Zdjęcia przedstawiają egzemplarz z rynku koreańskiego, gdzie sprzedawany jest jako Hyundai Avante.

Oglądając odświeżona Elantrę z boku, dostrzeżemy nowy wzór aluminiowych obręczy kół oraz zmienione wykończenie słupka C. Tylny zderzak również został przemodelowany. W dolnej części jest lakierowany na czarno, a imitację dyfuzora podkreśla srebrna listwa. Mniej nowości czeka we wnętrzu – producent zapowiada nowe kombinacje kolorystyczne oraz zastosowanie przyjaznych dla środowiska materiałów wykończeniowych.

Hyundai Elantra FL
Lifting przyniósł tylko kosmetyczne zmiany w kabinie.

Na razie nie wiadomo jeszcze, czy w ramach liftingu wprowadzono także jakieś zmiany pod maską. Więcej na ten temat mamy dowiedzieć się w najbliższych tygodniach, a tymczasem zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym cennikiem aktualnego modelu:

Hyundai Elantra – opis wersji i cennik

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji