NowościAktualnościNowa Skoda Slavia – oficjalne zdjęcia i informacje

Nowa Skoda Slavia – oficjalne zdjęcia i informacje

Zaprezentowana w ubiegłym tygodniu Skoda Slavia wygląda jak nowa Fabia w wersji sedan. Dowiedz się więcej o tym modelu i sprawdź, czy będzie oferowany w Polsce.

Skoda Slavia w produkcyjnej wersji ujrzała światło dzienne w zeszłym tygodniu. Nazwa tego modelu odwołuje się do marki, pod którą Vaclav Laurin i Vaclav Klement (założyciele Skody) sprzedawali swoje pierwsze rowery. Przy okazji warto przypomnieć, że to samo „imię” otrzymała prototypowa Scala Spider, którą w zeszłym roku zaprezentowali studenci Akademii Skody.

Skoda Slavia - tył

Jednak mimo bardzo słowiańskiej nazwy nowa Skoda Slavia nie będzie dostępna w Europie. Ten zgrabny sedan jest już drugim, po crossoverze Kushaq, modelem czeskiej marki, który został opracowany od podstaw w Indiach i który tylko w tym kraju będzie oferowany. Pomimo podobieństwa do nowej Fabii, auto bazuje na nieco innej platformie (MQB-A0-IN), dostosowanej do wymagań indyjskiego rynku, z kolei pod względem wymiarów zewnętrznych Slavia jest zbliżona do kompaktowej Scali.

Skoda Slavia - bok

Skoda Slavia mierzy 454,1 cm długości, 175,2 cm szerokości (195,8 cm z lusterkami) i 148,7 cm wysokości. Jej rozstaw osi to 265,1 cm. Opisywany model jest zatem o 17,9 cm dłuższy, o 4,1 cm węższy i o 1,6 cm wyższy od Scali, natomiast odległość między osiami różni się jedynie o 0,2 cm. Na polskim rynku Slavia mogłaby stanowić ciekawe uzupełnienie gamy czeskiego producenta, będąc niejako duchowym spadkobiercą cieszącego się swego czasu sporą popularnością Rapida w wersji liftback i konkurentem dla Fiata Tipo.

Skoda Slavia - bagażnik
Bazowa pojemność bagażnika wynosi 521 litrów, a maksymalnie można ją powiększyć do 1050 l.

Projekt deski rozdzielczej także zapożyczono z nowej Fabii, jednak z nieznacznymi zmianami. Najbardziej rzuca się w oczy inny sposób obsługi klimatyzacji – w miejskiej Skodzie znajdziemy klasyczne pokrętła i przyciski, natomiast w Slavii zastosowano dotykowe panele.

W najbogatszej odmianie Style standardem jest cyfrowy zestaw wskaźników z 8-calowym wyświetlaczem. W zależności od wersji centralny ekran ma przekątną 7 lub 10 cali, a w topowym wariancie multimedia oferują m.in. bezprzewodową łączność Android Auto i Apple CarPlay.

Skoda Slavia - silnik

Gama silnikowa Skody Slavia obejmuje dwie jednostki benzynowe. Podstawowy motor 1.0 TSI (115 KM, 175 Nm) może być łączony z 6-biegową skrzynią manualną lub przekładnią automatyczną o takiej samej liczbie przełożeń. W przypadku silnika 1.5 TSI (150 KM, 250 Nm) indyjscy klienci mają do wyboru 6-biegową ręczną skrzynię lub 7-stopniową przekładnię dwusprzęgłową DSG.

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji