NowościRozrywkaMasz takie urządzenie? Zostało tylko kilkanaście dni, by zwiększyć jego wartość!

Masz takie urządzenie? Zostało tylko kilkanaście dni, by zwiększyć jego wartość!

Wielkie koncerny skrupulatnie liczą pieniądze. Jednym z efektów cięcia kosztów jest ograniczanie wsparcia czy nawet wyłączanie serwerów z oprogramowaniem dla starszych urządzeń.

Warto śledzić takie informacje, bo może okazać się, że niebawem zostanie odcięte pełne wsparcie dla sprzętu elektronicznego, który posiadamy. Na taki krok muszą przygotować się posiadacze konsol Wii U. Sprzęt zaprezentowany w 2012 roku był innowacyjny – m.in. dzięki możliwości podłączenia konsoli do telewizora, jednak prowadzenia rozgrywki na padzie z dużym, wbudowanym wyświetlaczem. Mimo technicznej oryginalności i ciekawych gier konsola nie odniosła spektakularnego rynkowego sukcesu. Wręcz przeciwnie. Do klientów trafiło niecałe 14 mln konsol, co jak na Nintendo jest bardzo słabym wynikiem.

Wii U - koniec cyfrowych gierW zeszłym roku firma Nintendo ogłosiła, że w 2023 roku wyłączy dostępność internetowego sklepu z grami dla tej konsoli (a przy okazji także dla Nintendo 3DS). W zależności od źródła mówi się o „późnym marcu” lub konkretnie – 27 marca. Czasu zostało więc niewiele. To nie koniec złych wiadomości. W sieci pojawiły się informacji, że Nintendo już w ubiegłym roku zablokowało możliwość płacenia kartą, a nawet problemem stało się doładowanie konta za pomocą przedpłaconej karty Nintendo eShop Card. Uprzedzając ewentualne pytania – nie wiemy, nie sprawdzaliśmy, a zainteresowanych odsyłamy do oficjalnego komunikatu na stronie Nintendo.

Wiemy natomiast, bo sprawdziliśmy to na własnej konsoli Wii U, że wciąż istnieje możliwość doładowania konta w celu kupienia oprogramowania na konsolę Wii U w cyfrowej formie. Jak to zrobić? Procedura jest bardzo prosta. Wystarczy założyć konto na stronie Nintendo.com, a następnie w prawym górnym roku strony kliknąć na nazwę użytkownika i z rozwijającej się listy wybrać Account Settings. Na dole otwierającej się strony znajdziemy pole Linked accounts. Po kliknięciu Edit będziemy mogli połączyć  założony na konsoli profil gracza z internetowym kontem Nintendo – wystarczy na stronie internetowej podać nazwę profilu gracza i hasło. Po ich scaleniu, również pozostając w zakładce Account Settings, wystarczy przejść do Shop Menu i doładować konto, wybierając kwotę 50, 100, 250 lub 550 zł.

Nintendo - scalanie kontaPo uruchomieniu konsoli Wii U i przejściu do sklepu zauważymy, że pieniądze pojawiły się na naszym koncie. Pozostaje wybrać interesujące nas gry. A wybór jest ogromny. Dostępne są bowiem klasyki ze starszych konsol – w tym z NES, SNES, Nintendo 64 i Wii, jak również gry przygotowane z myślą o Wii U. Co istotne, po zamknięciu Nintendo eShop wszystkie zakupione cyfrowo gry i dodatki mają być nadal dostępne do pobrania. Czy warto się nimi zainteresować? Każdy niech oceni sam. Został miesiąc na podjęcie decyzji. Taka okazja już nie powróci, a Wii U z wieloma oryginalnymi, nawet cyfrowymi grami może mieć większą wartość przy odsprzedaży, a także po prostu jeszcze długo nas cieszyć.

***
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji