PoradyPoradyKasowanie inspekcji olejowej i serwisu w Dacii Duster I

Kasowanie inspekcji olejowej i serwisu w Dacii Duster I

Dacia Duster cieszy się dużą popularnością. Nic dziwnego, że dużo osób szuka informacji na temat kasowania inspekcji olejowej i serwisu. Co należy wcisnąć i w jakiej kolejności?

Mniej lub bardziej rozbudowana elektronika znajduje się na pokładzie każdego samochodu – nawet marek budżetowych, czego przykładem jest Dacia. Montowany do tych aut komputer pokładowy nie tylko informuje o zużyciu paliwa czy średniej prędkości, ale także przypomina o przeglądach i wymianie oleju.

Kasowanie serwisu olejowego w Dacii Duster
W Dacii Duster do skasowania inspekcji serwisowej wystarczy naciśnięcie przycisku na manetce kierunkowskazu.

Może zdarzyć się jednak, że ktoś dokona niezbędnych czynności samodzielnie lub zleci je warsztatowi, który zapomni lub nie wie, jak wyzerować przebieg do kolejnej wizyty w serwisie.

Na szczęście kasowanie inspekcji olejowej i serwisowej w Dacii Duster okazuje się bardzo proste.

Żeby skasować przebieg do kolejnego serwisu w Dusterze należy:

  • włączyć zapłon
  • przyciskiem na manetce kierunkowskazu przejść do ikony i przebiegu do kolejnego serwisu
  • nacisnąć i trzymać wciśnięty przez ok. 10 sekund przycisk na manetce kierunkowskazu, co spowoduje skasowanie inspekcji serwisowej

Może zdarzyć się, że wyświetlany jest sam kluczyk. W takiej sytuacji procedura kasowania inspekcji serwisowej przebiega analogicznie – włączamy zapłon, przyciskając przycisk na manetce kierunkowskazu przechodzimy do informacji o serwisie, przyciskamy na 10 sekund przycisk i kasujemy informację o przeglądzie.

Jeżeli ten sposób nie przyniesie efektu, można spotkać się z alternatywnym. Polega on na włączeniu zapłonu. Następnym krokiem jest maksymalne wciśnięcie pedału gazu oraz trzykrotne naciśnięcie pedału hamulca. Jeżeli zostanie to wykonane w ciągu 10 sekund, powinno spowodować skasowanie ikony inspekcji.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji