Hyundai pokazał zdjęcia prototypowego SUV-a. Vision T jest hybrydą plug-in i może zastąpić obecną generację Tucsona.

Aktualne wcielenie Hyundaia Tucson jest na rynku od 2015 r., a w ubiegłym roku zostało nieco odświeżone. Wczoraj koreański producent ujawnił zdjęcia nowego prototypu – Vision T, który jest SUV-em z napędem hybrydowym plug-in. Litera T w nazwie może nam sugerować, że chodzi właśnie o następcę Tucsona.

Koncept Hyundaia jest już siódmym prototypem, który został stworzony według nowego języka projektowania – Sensuous Sportiness i zapowiada stylistykę przyszłych modeli marki. Vision T wyróżnia się ostrymi liniami nadwozia, LED-owymi światłami oraz charakterystycznym grillem.

To właśnie na tym ostatnim elemencie w największym stopniu skupia się koreański producent. Aktywna przesłona chłodnicy zamyka się na postoju, a otwiera wraz ze wzrostem prędkości. Hyundai podkreśla, że grill jest stworzony z wielu pojedynczych komórek i każda z nich porusza się zgodnie z ustaloną sekwencją, sprawiając wrażenie prawdziwego dynamizmu.

Zobacz również: Hyundai Tucson kontra Nissan Qashqai – porównanie

Aktywna atrapa chłodnicy to nie tylko designerski gadżet. Kontrolowanie dopływu powietrza do silnika umożliwia sprzyja oszczędzaniu paliwa, zapewniając optymalny skład spalanej mieszanki. Oprócz tego aktywny grill poprawia aerodynamikę pojazdu, co jest szczególnie odczuwalne przy wyższych prędkościach.

Jak wspomnieliśmy na początku artykułu, Vision T jest hybrydą typu plug-in. Niestety Hyundai nie ujawnił parametrów tego napędu. Oficjalna prezentacja auta nastąpi w przyszłym tygodniu podczas targów Los Angeles Motor Show. Produkcyjną wersję nowego Tucsona poznamy prawdopodobnie w przyszłym roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj