NowościPremieryHyundai Tucson po liftingu – oficjalne zdjęcia i informacje

Hyundai Tucson po liftingu – oficjalne zdjęcia i informacje

Cieszący się dużą popularnością na polskim rynku Hyundai Tucson przeszedł właśnie lifting. Dowiedz się, jakie zmiany wprowadzono w ramach modernizacji.

Kompaktowy SUV Hyundaia w swojej aktualnej, czwartej odsłonie został pokazany we wrześniu 2020 roku. Choć cały czas utrzymuje się na czołowych miejscach w statystykach sprzedaży nowych aut w Polsce i w Europie, to Koreańczycy doszli do wniosku, że to odpowiednia chwila na jego odświeżenie. Sprawdzamy, czym wyróżnia się Tucson po liftingu.

Hyundai Tucson FL (2024)

Po upływie zaledwie nieco ponad 3 lat od premiery Hyundai Tucson nadal prezentuje się świeżo i nowocześnie, dlatego nie dziwi, że projektanci zdecydowali się jedynie na kosmetyczne poprawki. Najbardziej w oczy rzuca się przeprojektowany grill, w który po obu stronach wkomponowano po cztery moduły LED, a nie pięć, jak w dotychczasowym modelu. Do tego dochodzą jeszcze zmienione zderzaki oraz nowy wzór aluminiowych obręczy kół.

Hyundai Tucson FL (2024)

Znacznie więcej nowości czeka we wnętrzu koreańskiego SUV-a. Całkowicie nowa deska rozdzielcza nawiązuje wyglądem do kokpitu w aktualnej Konie. Wyświetlacz cyfrowych zegarów i ekran centralny są teraz umieszczone w jednej linii i osadzone we wspólnej obudowie, a charakterystyczna, czteroramienna kierownica ustąpiła miejsca bardziej zwyczajnej z trzema ramionami. Warto też zauważyć, że z przycisku klaksonu zniknęło logo marki, zamiast którego pojawiły się cztery kropki symbolizujące literę H w alfabecie Morse’a.

Hyundai Tucson FL (2024)

Najbardziej spektakularną zmianą w kabinie jest jednak przywrócenie fizycznych guzików i pokręteł na konsoli środkowej, dzięki czemu obsługa multimediów czy zmiana temperatury powinny być jeszcze łatwiejsze. Co prawda panel klimatyzacji pozostał częściowo dotykowy, ale wirtualne przyciski są na tyle duże i dość szeroko rozstawione, że bez problemu można trafić palcem w odpowiednie pole.

Koreański producent nie przedstawił jeszcze żadnych informacji na temat ewentualnych zmian w gamie silnikowej, ale wkrótce mamy poznać więcej szczegółów. Debiut odświeżonego Tucsona jest planowany na początek 2024 roku, a póki co zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym cennikiem aktualnego modelu:

Hyundai Tucson – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji