Potężne Audi RS Q8 rzuciło wyzwanie zmodyfikowanemu R8. Sprawdź, kto zwyciężył w tym pojedynku.

Druga odsłona Audi R8 jest blisko spokrewniona z Lamborghini Huracan i korzysta z takiej samej, wolnossącej jednostki V10 o pojemności 5,2 litra. W podstawowej wersji rozwija 540 KM, a odmiana plus zapewnia 610 KM. Po liftingu moc bazowego wariantu podniesiono do 570 KM, a topowego modelu – do 620 KM (przy okazji zmieniając jego nazwę na Performance). W każdym przypadku napęd trafia na wszystkie koła za pośrednictwem 7-biegowej przekładni S tronic.

Audi RS Q8 to ubiegłoroczna nowość producenta z Ingolstadt. Ten super-SUV ma pod maską podwójnie doładowane, 4-litrowe V8, dostarczające 600 KM i 800 Nm. Za przekazywanie tej mocy na cztery koła odpowiada 8-biegowa skrzynia Tiptronic.

Redakcja brytyjskiego portalu Carwow zorganizowała wyścig na 1/4 mili, a na linii startu ustawiła obok siebie nowe, seryjne RS Q8 oraz kilkuletnie R8 z silnikiem podkręconym do 600 KM. Pod względem mocy szanse są wyrównane, ale nie zapominajmy, że SUV ma do dyspozycji aż o 200 Nm momentu obrotowego więcej. Z kolei na korzyść supersamochodu przemawiają niższa masa własna i lepsza aerodynamika.

Jeśli jesteście ciekawi, które auto okaże się szybsze, zachęcamy do obejrzenia poniższego nagrania:

Zobacz również:

Które Lamborghini jest najszybsze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj