W portfolio Lamborghini znajdziemy obecnie trzy modele: Urus, Aventador i Huracan. Przekonajmy się, który z nich jest najszybszy.

Lamborghini ma aktualnie w swojej gamie aż trzy modele (nie licząc aut z serii limitowanych, jak np. Sian Roadster). Mimo to stara się pozostać ekskluzywną marką, dlatego utrzymuje poziom produkcji na stałym, ograniczonym poziomie. Redakcja portalu Carwow postanowiła sprawdzić, które z obecnie dostępnych Lamborghini jest najszybsze.

Lamborghini Urus ma pod maską podwójnie doładowane, 4-litrowe V8, które dostarcza 650 KM i 850 Nm. 8-biegowy automat i napęd na wszystkie koła dbają o sprawne przenoszenie tej mocy na asfalt. W efekcie ten super-SUV osiąga „setkę” w 3,6 s, a maksymalnie może pojechać 305 km/h.

Testowane Lamborghini Aventador SV Roadster napędza wolnossący silnik V12 o pojemności 6,5 litra, generujący 750 KM i 690 Nm. Napęd jest przekazywany na obie osie za pośrednictwem 7-biegowej, sekwencyjnej skrzyni. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 2,8 s, a prędkość maksymalną ograniczono do 350 km/h.

Najsłabsze w tym gronie jest Lamborghini Huracan Performante, korzystające z wolnossącej jednostki 5.2 V10 o mocy 640 KM i 600 Nm momentu obrotowego. Tu także napęd trafia na wszystkie koła, w czym pośredniczy 7-biegowa przekładnia dwusprzęgłowa. Za to jego atutem jest najniższa masa własna (1380 kg wobec 1525 kg Aventadora i 2200 kg Urusa). Dzięki temu małe Lambo rozpędza się do 100 km/h w 2,9 s od startu, jego prędkość maksymalna to 325 km/h.

Czas przekonać się, które auto z Sant’Agata Bolognese okaże się najszybsze w wyścigu na prostej:

Zobacz również:

Która Tesla jest najszybsza? Sprawdź!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj